نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
سیاسی

ادعای بحرین درباره ایران: بارها به تهران نامه داده‌ایم ولی پاسخ ندادند

منبع
فارس
بروزرسانی
ادعای بحرین درباره ایران: بارها به تهران نامه داده‌ایم ولی پاسخ ندادند

فارس/ وزير خارجه بحرين با بيان اينکه اين کشور مذاکرات وين را با دقت دنبال مي‌کند، گفت که برنامه هسته‌اي ايران بايد کنترل شود.
«عبداللطيف الزياني»، وزير خارجه بحرين، صبح امروز (سه شنبه) در کنفرانس خبري کوتاهي که با اصحاب رسانه داشت، خواستار کنترل برنامه هسته‌اي ايران و محدودسازي توسعه موشکي آن شد.

 به نوشته درگاه رسمي وزارت خارجه بحرين، او که در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه سخن مي‌گفت از ضرورت کسب اطمينان از صلح‌آميز بودن برنامه هسته‌اي ايران گفت و ادعا کرد: «بحرين خواستار منطقه‌اي امن و خالي از سلاح‌هاي کشتار جمعي است.»

وي همچنين به ضرورت کنترل برنامه موشکي بالستيک جمهوري اسلامي ايران اشاره کرد و گفت: «بحرين، مذاکرات وين را با دقت دنبال مي‌کند.»


وزير خارجه بحرين در بخش ديگري از کنفرانس خبري خود مدعي ارسال نامه‌هايي به جمهوري اسلامي ايران شد و افزود: «ارتباط با ايران به عنوان کشور همسايه براي ما مهم است و در اين زمينه، نامه‌هايي به اين کشور فرستاده شده که تا به حال بي‌پاسخ مانده است.»

وي با اينکه از ادعاي نامه‌نگاري بحرين به ايران و بي‌پاسخ ماندن نامه‌ها از سوي جمهوري اسلامي، خبر مي‌داد در سخناني متناقض مدعي شد: «اگر ايران قدم‌هايي براي اطمينان‌سازي بردارد ما حاضر به گفت‌وگو با اين کشور هستيم و دو کشور چين و روسيه نيز تلاش‌هايي در اين زمينه داشته‌اند.»

خبرگزاري فارس در اينباره معتقد است: البته اين اولين بار نيست که حاکمان بحرين به ارتباط با کشوري اشتياق نشان مي‌دهند و با بي‌توجهي آن کشور روبرو مي‌شوند. چندي پيش نيز مسئولان اين کشور نامه‌هايي به قطر ارسال کردند که با بي توجهي طرف قطري روبرو شدند. و پس از آن‌که از ارتباط با اين کشور عربي نااميد شدند، حملات رسانه‌اي خود را عليه آن شروع کردند.

به نظر مي‌آيد اين بار نيز ، پس از آن‌که با بي‌توجهي مسئولان جمهوري اسلامي ايران روبه رو شده اند، دست به دروغ‌پردازي عليه جمهوري اسلامي ايران زده و فرار رو به جلو را پيش گرفته‌اند.

از سوي ديگر، وزير خارجه بحرين، در حالي از ضرورت مبارزه با سلاح‌هاي کشتار جمعي صحبت مي‌کند که اين کشور از متحدان رژيم صهيونيستي به حساب مي‌آيد. رژيمي که از بزرگترين صاحبان سلاح هسته‌اي در جهان محسوب مي‌شود.

عبداللطيف الزياني همچنين در حالي از زندگي مسالمت‌آميز اديان و نژادهاي مختلف دم مي زند که بسياري از فعالان سياسي کشورش در زندان‌هاي آل‌خليفه و در سخت‌ترين شرايط به سرمي‌برند.


وزارت خارجه و مسئولان ديپلماسي جمهوري اسلامي ايران تا اين لحظه، واکنشي به سخنان وزير خارجه بحرين نداشته‌اند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره

پس از این بخوانید

پس از این بخوانید

دانلود اپلیکیشن آخرین خبر