باشگاه خبرنگاران/ ترقي گفت: سيد ابراهيم رئيسي براي هيچ حزبي استثنا قائل نيست و حزب موتلفه اسلامي هم کسي را براي ورود به کابينه سيزدهم پيشنهاد نکرده است.

حميدرضا ترقي عضو شوراي مرکزي حزب موتلفه اسلامي در گفت‌وگويي، درباره سياست خارجي دولت سيزدهم و استفاده از ظرفيت روابط با کشور‌ها براي بهبود اقتصاد، خاطرنشان کرد: در حال حاضر نمي‌توانيم به خارجي‌ها تکيه کنيم. تا امروز که به خارج تکيه کرديم، چه دستاوردي داشتيم و برجام و سياست‌هاي کنوني دولت آمريکا چه خاصيتي براي ايران دارد؟ نه سرمايه‌اي آمد و نه پول ما را مي‌دهند.

عضو شوراي مرکزي حزب موتلفه اسلامي ادامه داد: توقع نداشته باشيم تکيه به خارج، مشکلات ما را حل کند. مي‌توانيم به ظرفيت‌هايي، چون قرارداد‌هاي اقتصادي با چين، روسيه و توافقات با ديگر قدرت‌هاي اقتصادي اميدوار باشيم. آن‌ها در دوران تحريم به ما کمک کردند. به هيچ وجه نمي‌توان به غرب و آمريکا تکيه کرد. از طرفي ظرفيت‌هاي داخلي فراواني داريم که اگر اين بستر فراهم شود، بسياري از مشکلات حل مي‌شود.

ترقي، درباره مشورت درون جرياني با رئيس‌جمهور منتخب براي تشکيل کابينه سيزدهم، گفت: در اين باره مشورتي صورت نگرفته است و اين کار از طريق سايت و سامانه اعلام شده انجام مي‌شود.

وي افزود: سيد ابراهيم رئيسي براي هيچ حزبي استثنا قائل نيست و حزب موتلفه اسلامي هم کسي را براي ورود به کابينه سيزدهم پيشنهاد نکرده است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar