فارس/ وزير خارجه آمريکا در گفت‌وگو با شبکه‌اي قطري تصريح کرد که هنوز اتخاذ تصميمي مهم از طرف تهران براي بازگشت به برجام ديده نمي‌شود.

 
«آنتوني بلينکن» وزير امور خارجه آمريکا امروز (پنجشنبه) به شبکه قطري «الجزيره» گفت «ايران هنوز تصميمي مهم براي بازگشت به توافق هسته‌اي نگرفته است».

وزير خارجه آمريکا امروز در کنفرانس مطبوعاتي با وزير خارجه کويت نيز درباره مذاکرات هسته‌اي ايران تصريح کرد که مذاکرات وين براي احياي برجام نمي‌تواند به طور نامحدود ادامه داشته باشد.

تونس
وي در ادامه به وضعيت اين روزهاي تونس از جمله بسته شدن دفتر شبکه الجزيره در اين کشور پرداخت و مدعي شد: نگران انحراف تونس از مسير دموکراتيکش هستيم. نگران سرکوب هر نوع آزادي بيان در تونس به ويژه آزادي مطبوعاتيم. قاطعانه در کنار آزادي بيان در هر جاي و طبيعتا در تونس ايستاده‌ايم.
يکشنبه شب گذشته، «قيس سعيد» رئيس جمهور تونس در اقدامي ناگهاني، نخست‌وزير را برکنار و فعاليت پارلمان اين کشور را به مدت يک ماه به تعليق درآورد.
بسياري از رقيبان و مخالفان سياسي او، به ويژه حزب‌هاي النهضه و قلب تونس، اين اقدام را «کودتا» توصيف کردند و خواستار به خيابان آمدن مردم براي پس گرفتن انقلابي که در سال ۲۰۱۱ انجام دادند، شدند.

يمن
وزير خارجه آمريکا درباره يمن هم ادعا کرد: پايان دادن به جنگ در يمن با فشار يک دکمه امکان‌پذير نيست و برنامه سعودي براي تحقق صلح در اين کشور را ارج مي‌نهيم.

امروز سخنگوي انصارالله گفت، آمريکا کاملا در کنار ائتلاف متجاوز ايستاده و هر زماني که نيروهاي ائتلاف در ميدان شکست مي‌‌خورند گفتمان واشنگتن تغيير مي‌کند و به آتش‌بس فرا مي‌خواند.

افغانستان
وي درباره تحولات افغانستان مدعي شد: در تحقق اهدافمان در افغانستان تا حد زيادي موفق بوديم و نزاع در افغانستان راه‌حل نظامي ندارد.

«فيليپ جرالدي» مامور سابق سازمان اطلاعات مرکزي آمريکا (سيا) با توجه به نزديک شدن زمان تکميل خروج نظاميان آمريکايي از افغانستان و همچنين با توجه به درخواست‌هاي عراق براي خروج نظاميان آمريکايي از خاک اين کشور، در ارزيابي حضور نظامي تقريباً ۲۰ ساله آمريکا و عمليات‌هاي اين کشور گفت ايالات متحده تريليون‌ها دلار را در اين جنگ‌ها به باد داد در حالي که نتوانست به هيچ هدفي برسد

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar