تسنيم/ فرمانده سپاه تهران گفت: علاوه بر برنامه‌هاي متعدد، چندهزار برنامه محله‌محور اجرا خواهد شد و يکي از مهمترين برنامه‌ها اجراي طرح شهيد سليماني است که در اين مرحله تمرکز روي واکسيناسيون است.
 
سردار حسن حسن‌زاده فرمانده سپاه تهران بزرگ صبح امروز در نشست خبري به مناسبت هفته دفاع مقدس طي سخناني اظهار داشت: يکي از ويژگي‌هاي دفاع مقدس دفاع همه‌جانبه با حضور همه اقشار مردم بود.

وي افزود: اين ويژگي امروز هم در عرصه‌هاي مختلف وجود دارد. در 29 تيرماه 1366 قطعنامه 598 پذيرفته شد. بعد از گذشت 42 سال از آغاز دفاع مقدس در تمام عرصه‌ها به خاطر ايثار مردمي ما نه‌تنها د داخل مرزها بلکه در خارج از مرزها هم اين فرهنگ به عنوان يک الگو پذيرفته شده است.

سردار حسن‌زاده ادامه داد: امروز شيريني و حلاوت پيروزي جبهه مقاومت به برکت خون شهداي دفاع مقدس ما است. امروز جبهه استکبار عاجز از کنترل اين فرهنگ است و شاهد هستيم به برکت اين فرهنگ که فرهنگ مقاومت است جبهه استکبار چاره‌اي جز پذيرش افول خود ندارند.

فرمانده سپاه تهران تصريح کرد: همه اين دستاوردها به برگت خون دفاع مقدس است. هرچه بيشتري پيش مي‌رويم شاهد اقتدار و عزتمندي جبهه انقلاب و مقاومت هستيم و به موازات آن جبهه استکبار ضعيف‌تر شده و شکست‌هاي سريالي را تجربه مي‌کند که نمونه آن تجربه شکست آمريکا در افغانستان بود.

وي در تشريح برنامه‌هاي سپاه تهران بزرگ در هفته دفاع مقدس عنوان کرد:  سپاه تهران بزرگ براي امثال هم برنامه‌هاي متنوع و مدوني پيش‌بيني کرده است. يکي از مهمترين برنامه‌هاي ما انعقاد تفاهم‌نامه بين سپاه تهران و شهردار تهران بود که در آن تمام مسايل براي تشريک مساعي در هفته دفاع مقدس قيد شده است و به تمام سلسله مراتب سپاه و شهرداري ابلاغ شدت است. در تهران بزرگ چهار رزم نمايش در چهار نقطه تهران داريم. بزرگترين رزم نمايش ما در بوستان ولايت رقم مي‌خورد و در زميني به مساحت 30 هکتار انجام مي‌شود و صحنه‌هاي نزديک به دفاع مقدس در آن بازسازي مي‌شود. عمليات والفجر هشت هم در درياچه شهداي خليج فارس بازسازي مي‌شود. در بوستان ولايت در حقيقت مردم چند ساعت در شرايط دفاع مقدس قرار مي‌گيرند و حضور در کانال کميل با همان شرايط دفاع مقدس را تجربه مي‌کنند. در بوستان آزادگان در مقبره شهداي دانشگاه امام حسين(ع) هم يک مجموعه رزم نمايش خواهيم داشت.

سردار حسن زاده گفت: 110 نقطه شناسايي شده است که با همکاري شهرداري و راهور که در آنها برنامه زنده اجرا مي‌شود. در اکثر اين نقاط ايستگاه سلامت هم در قالب طرح شهيد سليماني برقرار مي‌شود. تجليل از 6000 جانباز نيز از ديگر برنامه‌هاي سپاه تهران در هفته دفاع مقدس است. همچنين در اين هفته شاهد فضاسازي محيطي در شهر تهران خواهيم بود که توسط پايگاه‌هاي بسيج انجام خواهد شد.

فرمانده سپاه تهران ادامه داد: بيش از 1000 يادواره شهداي مجازي و در فضاي باز برگزار مي‌شود که برخي از آنها نيز آغاز شده است. همچنين 1000 برنامه تحت عنوان آبروي محله در جلوي درب منازل شهدا برگزار مي‌شود. در تهران 22 هزار شهيد داريم و اگر بتوانيم اين مراسم آبروي محله را برگزار کنيم کار بزرگي انجام داده‌ايم. ديدار با خانواده‌هاي شهدا با رعايت شيوه‌نامه‌هاي بهداشتي نيز از ديگر برنامه‌هاي هفته دفاع مقدس خواهد بود.

وي اظهار داشت: همچنين در اين هفته از چند عنوان کتاب رونمايي خواهد شد. علاوه بر اين برنامه‌ها چندهزار برنامه محله‌محور اجرا خواهد شد اما يکي از مهمترين اين برنامه‌ها اجراي طرح شهيد سليماني است که در اين مرحله تمرکز روي واکسيناسيون است. بنا داريم اجراي طرح شهيد سليماني را به اوج برسانيم که آثار آن شامل کاهش مرگ و مير و بستري‌ها خواهد بود . اميدواريم بتوانيم 110 امين رزمايش حيات‌بخش مقابله با کرونا را نيز در هفته دفاع مقدس برگزار کنيم. تعداد قابل توجهي هم دستگاه اکسيژن‌ساز توسط بسيج و خيرين تهيه شده است که تعداد آن به دو هزار کپسول اکسيژن و 250 دستگاه اکسيژن‌ساز رسيده است. بنا داريم اين تعداد را به 10 هزار کپسول و 1000 دستگاه اکسيژن‌ساز برسيم. بنا داريم برنامه جاماندگان حسيني را در تهران با رعايت تمام شيوه‌نامه‌ها برگزار کنيم که فعلا در حال برگزاري جلسه براي برنامه‌ريزي چگونگي اجراي آن هستيم.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar