ایسنا/ یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان این که «حرمت مردم از سوی برخی قضات و کارمندان رعایت نمی‌شود» گفت: این موضوع موجب نارضایتی مطلق مردم شده است.

محمود احمدی بیغش در جلسه علنی امروز( سه شنبه) در تذکری گفت: یکشنبه ۷ آذر ماه جلسه مشترکی میان مسئولان عالی قضایی و مجلس برگزار شد که هیچ خیری برای مردم نداشت.

وی افزود: مشکل مردم شورای عالی قضایی نیست گرچه رئیس قوه قضائیه و شورای عالی قضایی در پیشگاه الهی و مردم باید پاسخگو باشند اما امروز مشکل مردم با دادگاه‌ها، دادسراها و مجتمع‌های قضایی است.

این نماینده مجلس در عین حال با قدردانی از همه قضات و کارمندان پاکدست افزود: مردم از قضاتی که خود را بالاتر از مردم می‌بینند و به مراجعان توهین می‌کنند ناراضی هستند؛ خطبه حضرت امیر (ع) کجاست که می فرماید قاضی باید شاکی و متهم را با یک چشم نگاه کند.

احمدی بی غش ادامه داد: مجموعه های قضایی وقتی صحبت از پاسخگویی می‌شود می گویند تفکیک قوا؛ ما می‌گوییم که حرمت مردم را نگه دارید، نمی‌گوییم حکمی را تغییر دهید بلکه می گوییم با مردم درست صحبت کنید. مجموعه قضایی باید در برابر مجلس پاسخگو باشد، ما به تفکیک قوا اعتقاد داریم اما حرمت مردم از سوی برخی قضات و کارمندان رعایت نمی‌شود، این موضوع موجب نارضایتی مطلق مردم شده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar