برنا/ نماینده ادوار مجلس در رابطه با دید و بازدیدهای رییس جمهور و روش میدانی او برای اداره کشور عنوان کرد: همه چیز دست رئیس جمهور نیست و رئیس جمهور دستوری می‌دهد ولی سایر دستگاه‌ها هستند که باید آن را عملیاتی کنند تا به وعده‌ها پاسخ داده شود.
 
«عزت‌الله یوسفیان‌ملا»، نماینده ادوار مجلس، در گفت‌و‌گو با برنا در رابطه با ابعاد مثبت و منفی دید و بازدیدهای رییس جمهور و اقدامات لازم پس از این بازدیدهای میدانی گفت: دید و بازدیدهای آیت‌الله رییسی دو بعد دارد؛ بعد اول این است که در کشور ما به علت ترورهای رسانه‌ای و اقدامات برخی مسئولان و بعضی مسائل بین مردم و مسئولان فاصله افتاده است. به عنوان مثال در نماز جمعه و سایر برنامه‌ها نرده‌هایی نصب می‌کردند و دسترسی به مقامات سخت بود. امروز همین که یکی از مسئولان در بین مردم باشد امیدی ایجاد می‌کند و این موضوع به خودی خود نعمت است.

وی افزود: اگر دید و بازدیدها با حل واقعی مشکلات مصادف باشد که نور علی نور می‌شود، همانطور که اطلاع داریم هنوز بار مالی حل مشکلات رفع نشده و لذا بهترین کار این است که بعد از چند جلسه دیدار جلسه‌ای گذاشته شود و بررسی شود که بعد از این سفرهای استانی و دیدارها، وعده‌ها چقدر محقق شده است؟

یوسفیان‌ملا تاکید کرد: باید در نظر بگیریم همه چیز دست رئیس جمهور نیست و رئیس جمهور دستور می‌دهد ولی سایر دستگاه‌ها هستند که باید آن را عملیاتی کنند تا به وعده‌ها پاسخ داده شود و قول رییس جمهور ارزشمند بماند.

نماینده ادوار مجلس اضافه کرد: نباید اینطور باشد که فقط یک بعد دیدار با مردم عملی شود. مسائلی در برخی از استان‌ها تنشی است و مثلا در مورد ساخت یک سد عده‌ای موافقند و عده‌ای مخالف و در این موارد، دامن زدن به نفع یک جریان خواهد بود که باید این چنین موضوعات رصد شود تا خدای نکرده ضرر کار بیش از منفعت آن نباشد.

یوسفیان‌ملا با تاکید بر اینکه «مردم باید در جریان اقدامات پس از بازدیدهای میدانی قرار بگیرند» گفت: باید بعد از سفر کارها پیگیری شود و اگر وعده‌ها شدنی بود اجرا شود و در غیر اینصورت به مردم توضیح تاخیر در عمل داده شود، باید با برخوردهای صادقانه آثار سفرهای استانی را تقویت کرد و نتیجه را درخشان‌تر کرد.

نماینده ادوار مجلس در پایان گفت: اصل دیدارها مثبت است ولی اگر همراه با قول و قرار باشد تکلیف ایجاد می‌کند. مگر اینکه رئیس جمهور اعلام کند فقط برای دیدار آمده‌ام. اما من شنیدم وعده‌هایی داده شده و با این اوصاف در کل بدعت خوب و مبارکی است که مسئولین به جمع مردم بروند و با مردم دیدار کنند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar