logo
  1. برگزیده
سیاسی

«گانتز» با پرونده ایران‌هراسی به ملاقات «هریس» رفت

منبع
فارس
بروزرسانی
«گانتز» با پرونده ایران‌هراسی به ملاقات «هریس» رفت

فارس/ وزیر خارجه تنها رژیم دارنده تسلیحات هسته‌ای در منطقه غرب آسیا در دیدار با معاون وزیر خارجه آمریکا از این کشور به دلیل تعهدش در جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای قدردانی کرد.

«بنی گانتز» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی روز شنبه با «کامالا هریس» معاون رئیس جمهور آمریکا دیدار و گفت‌وگو کرد.
گانتز در رشته پیامی توییتری نوشت: «امشب من دیدار مهم و خوبی با کامالا هریس، معاون رئیس جمهور آمریکا داشتند که (این دیدار) با تمرکز بر روابط راهبردی و همکاری میان اسرائیل و آمریکا بوده که به امنیت منطقه و امنیت اسرائیل کمک می‌کند».
وی در ادامه نوشت: «من به معاون رئیس جمهور گفتم که از آمریکا و رئیس جمهور بایدن برای تعهدشان در جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای تشکر می‌کنم و مهم است که هرگونه توافق با ایران پایبند به نظارت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی باشد که شامل بازرسی بیشتر و بسته نشدن پرونده‌های باز باشد».
وزیر جنگ رژیم صهیونیستی اضافه کرد: «علاوه بر آن، من از کمک آمریکا در حفظ ثبات در منطقه در برابر تجاوزهایی که ایران خود یا از طریق گروه‌های وابسته به خود نشان می‌دهد، قدردانی کردم».
گانتز در ادامه پیام‌های توییتری خود نوشت: «در همین زمینه، معاون رئیس جمهور آمریکا را درباره مجموعه‌ای از اقداماتی که قصد دارم در آینده نزدیک به منظور تقویت همکاری با همسایگان خود در زمینه‌های اقتصادی و اجتماعی انجام دهم، به روز رسانی کردم».
رژیم صهیونیستی تنها دارنده تسلیحات اتمی در منطقه غرب آسیا به شمار می‌آید و بر اساس گزارش‌ها، در زرادخانه‌های این رژیم بیش از 90 کلاهک هسته‌ای نگهداری می‌شود.
از سوی دیگر، رژیم صهیونیستی همچنان از پیوستن به پیمان منع گسترش تسلیحات اتمی خودداری می‌کند و به بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اجازه بازرسی از تاسیسات خود را نمی‌دهد.
ایران یکی از امضا کنندگان NPT‌ بوده و بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در طول بازرسی‌های خود از تاسیسات هسته‌ای ایران، انحرافی را در برنامه هسته‌ای ایران گزارش نکرده‌اند.


به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar

دانلود اپلیکیشن آخرین خبر