logo
  1. برگزیده
سیاسی

قالیباف: پیروزی بر ویروس کرونا جز با درایت دولتمردان ممکن نبود

منبع
فارس
بروزرسانی
قالیباف: پیروزی بر ویروس کرونا جز با درایت دولتمردان ممکن نبود

فارس/ رئیس مجلس گفت: جا دارد که از مدیران و زحمتکشان و دولتمردانی که با تلاش و مجاهدت توانستند بر ویروس منحوس کرونا پیروز شوند تقدیر کنیم و این جز با درایت دولتمردان عزیز ممکن نبود.

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در آیین افتتاحیه بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم که در مصلی تهران برگزار شد،‌ ضمن گرامیداشت شهدای سلامت، اظهار داشت: جا دارد که از مدیران و زحمتکشان و دولتمردانی که با تلاش و مجاهدت توانستند بر ویروس منحوس کرونا پیروز شوند تقدیر کنیم و این جز با درایت دولتمردان عزیز ممکن نبود.
وی با اشاره به جایگاه معنوی ماه مبارک رمضان بیان داشت: در دوره ای که توفیق خدمت در نیروی انتظامی داشتم، شاهد بودم که معنویت ماه مبارک رمضان و پاکی این ماه همیشه اینگونه بود که بیش از70 درصد جرائم در کشور بدون هیچ اقدام پیشگیرانه از جرم کاهش می یافت و این نشان می دهد که این ماه چقدر عزیز است.
قالیباف ضمن تاکید بر اینکه اگر هرکدام از فشارها و حوادث که برای ما اتفاق افتاد برای هر جامعه و کشور دیگری اتفاق می افتاد آن جامعه و کشور از هم می پاشید، گفت: انقلاب اسلامی بر اساس باورهای قرآنی و همراهی و توجه مردم برجای خود ایستاده است و این مقاومت برخاسته از نور قرآن در دل جامعه ما هست.
رئیس مجلس با بیان اینکه با 30 روز ماه رمضان با ویژگی هایی که خالق هستی در آن قرار داده مواجه هستیم، گفت: به نظر می رسد اگر ما این را از حالت یک نمایشگاه تبدیل به یک مجموعه جشنواره کنیم و از همه ظرفیت‌های موجود کشور مخصوصا در عرصه هنر استفاده کنیم و به ظرفیت های مردمی در حوزه هنر اولویت دهیم، ماندگار خواهد شد.
وی با بیان اینکه از ظرفیت های مردمی در جاهای مختلف غفلت شده است، اظهار داشت: خداباوری و مردم‌باوری همواره ما را در عرصه های مختلف به پیروزی رسانده است.
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: رهبر انقلاب بارها بر ترویج فرهنگ قرآنی تاکید داشته اند و ما باید به این موضوع توجه کنیم و بتوانیم روح جامعه در ماه مبارک رمضان را با ماه‌های دیگر متفاوت کنیم و این کار را می توانیم مبتنی بر فناوری های روز انجام دهیم.
قالیباف با اشاره به اینکه مرحوم سلحشور با فیلم یوسف پیامبر ده‌ها میلیون نفر را در دنیا تحت تاثیر قرار داد و در عرصه های دیگر هنر نیز می توان چنین کاری انجام داد،‌ گفت: حضرت امام جمعه آخر ماه مبارک رمضان را به عنوان روز قدس انتخاب کردند که یک ماه روزه داری و انس با قرآن در روح جوانان زبانه می کشید و امروز می بینیم در حالی که حتی برخی کشورهای عربی برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی تلاش می‌کنند، امروز نور قرآن در دل یکایک جوانان باعث نفرت از رژیم صهیونیستی شده و موجب شده که با هر نیروی ستمگری مبارزه کنند.
رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: گاهی برای اولویت دادن به مسائل ایجابی فرهنگی آنقدر درگیر ساختارسازی و تدوین آیین نامه هستیم که خروجی فرهنگی ندارد و چه بسا اگر به جای تدوین در این نوع برنامه ها طرح ها و فرصت های این شکلی را با اتکا به نیروی جوان مومن و دلداده به فرهنگ قرآن و اهل بیت برگزار کنیم،‌ قدم های بزرگی برای توسعه معروف برای مبارزه با منکر برداشته ایم.


به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره
اخبار بیشتر درباره
اخبار بیشتر درباره
اخبار بیشتر درباره
پس از این بخوانید
پس از این بخوانید

دانلود اپلیکیشن آخرین خبر