نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
سیاسی

بروجردی: رئیسی به این نتیجه رسیده که برجام باید تصویب شود

منبع
ايسنا
بروزرسانی
بروجردی: رئیسی به این نتیجه رسیده که برجام باید تصویب شود

ایسنا/ یک فعال سیاسی اصلاح طلب درباره جلسه فعالان سیاسی با رئیسی گفت: رئیس جمهور به این نتیجه رسیده است که برجام باید تصویب شود اما برخی اصرار دارند که نباید برجام امضا شود و حرف آنها هم دارد به کرسی می نشیند.

اشرف بروجردی درباره جلسه شب گذشته فعالان سیاسی با رئیس جمهور اظهار کرد:در این جلسه مباحث مختلف توسط دو تفکر مطرح شد. در واقع بحث ها بیشتر از جانب دیدگاه نظری مطرح می شد، نه نگاه حزبی و گروهی. حاضرین در این دیدار مطرح کردند که جامعه سرمایه اجتماعی را از دست داده و امید جامعه ضعیف شده و نیاز است که این امید بازسازی شود و هر کس از دیدگاه خود عاملی را برای کاهش سرمایه اجتماعی مطرح می کرد.

وی ادامه داد: در این جلسه مسائل اقتصادی به عنوان عامل اصلی کاهش سرمایه اجتماعی مطرح شد. مباحثی مانند مشکلات اقتصادی و معیشتی، تعطیلی کارخانه ها ، نبود امکانات اولیه برای تولید و واردات به عنوان مشکل مطرح شد. حاضرینی که بیشتر در حوزه اقتصادی فعالیت می کنند موافق حذف دلار 4200 تومانی بوده و اعتقاد داشتند که ممکن است در لحظه اول این سیاست آسیب هایی داشته باشد، اما در دراز مدت موجب تقویت تولید می شود.

این فعال سیاسی اصلاح طلب همچنین خاطرنشان کرد: تا اینجا بیشتر بحث ها مشترک بود، اما اختلاف از جایی شروع شد که برخی معتقد بودند انتخاب رئیسی در جامعه امید ایجاد کرده و برخی معتقد بودند موجب کاهش اعتماد شده است. در اینجا هرکس دیدگاههای خود را مطرح می کرد و اختلاف سلیقه به وجود آمد، اما به نظر من می توان از همین اختلاف سلیقه برای گفت و گو و مفاهمه استفاده کرد تا حقایق جامعه بهتر درک شود.

وی با اشاره به اینکه موضوع برجام نیز در این جلسه مطرح شد گفت: خود رئیس جمهور به این نتیجه رسیده است که برجام باید تصویب شود اما برخی اصرار دارند که نباید برجام امضا شود و حرف آنها هم دارد به کرسی می نشیند.

بروجردی در ادامه اظهار کرد: من به رئیس جمهور گفتم که شما شعار دولت فراگیر داده اید، اما عملا چنین دولتی را شاهد نبودیم و از یک جناح در دولت حضور دارند و نیروهای جوانی که در دوره گذشته هم جذب شدند در حال کنارگذاشتن هستند و  این موجب ناامیدی و سرخوردگی شده است.

بروجردی در پایان درباره واکنش رئیس جمهور به انتقادهای مطرح شده گفت: در یکی دو مورد واکنش رئیس جمهور مثبت نبود اما در مجموع انتقادها را می پذیرفت و همین امر می تواند یک گام به جلو باشد و اگر اطرافیانشان اجازه دهند، این انتقادها می توانند به اثرگذاری منتهی شده و مبنای تصمیم گیری بعدی باشد. در مجموع من معتقدم فضای جلسه فضای مثبتی بود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره