انصاف نیوز/ وزیر میراث فرهنگی در پاسخ به این سوال که «آیا به برجام خوش‌بین هستید؟» تاکید کرد: کارشکنی‌های آمریکایی‌ها هیچ وقت تمام نمی‌شود و دستگاه دیپلماسی ما در روندی که در پیش گرفته همواره شاهد کارشکنی‌های آمریکایی‌ها بوده است و ایران هم به دنبال رعایت حداقل حقوق قانونی خود است، به این معنا که از هیچ خط قرمزی عبور نشود.

عزت‌الله ضرغامی، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، درباره‌ احیای برجام به انصاف نیوز گفت: حتما از هر اقدامی که نسبت به تسهیل ارتباطات خارجی موثر باشد تحت هر عنوانی استقبال می‌کنیم و می‌تواند برای ما مفید باشد.

او در حاشیه هشتمین جلسه شورای عالی استان‌ها با بیان اینکه «البته مسئله جدی ما مقابله با ایران هراسی است»، افزود: ایران هراسی ربطی به برجام ندارد. ایران هراسی توسط دشمنان ملت ما تعقیب می‌شود. به هر حال محدودیت‌هایی مانند محدودیت‌های بانکی داریم که روش‌های خاص خودمان را برای حل کردن این مسائل داریم اما هر اقدامی که توسط دولت و دستگاه دیپلماسی تحت هر عنوانی بتواند موانع را برطرف کند از آن استقبال می‌کنیم.

ضرغامی در پاسخ به این سوال که «آیا به برجام خوش‌بین هستید؟» تاکید کرد: کارشکنی‌های آمریکایی‌ها هیچ وقت تمام نمی‌شود و دستگاه دیپلماسی ما در روندی که در پیش گرفته همواره شاهد کارشکنی‌های آمریکایی‌ها بوده است و ایران هم به دنبال رعایت حداقل حقوق قانونی خود است، به این معنا که از هیچ خط قرمزی عبور نشود.

او افزود: خط قرمز‌های ما و شاخص‌هایی که رهبر معظم انقلاب سال‌هاست تعیین کردند برای دولت، محترم است و دولت بر این اساس حرکت می‌کند. اگر آمریکایی‌ها کارشکنی‌های مستمری که دارند را انجام ندهند و براساس قانون و مذاکراتی که از گذشته بود کار را جلو ببرند، می‌تواند این کار به نتیجه برسد.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در پاسخ به این سوال که «اگر برجام امضا شود، تاثیری بر گردشگری دارد؟» گفت: گردشگری را به گونه‌ای طراحی می‌کنیم که مانعی در هیچ شرایطی برای آن به وجود می‌آید.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar