آخرین خبر/ امروز در یک حمله تروریستی در زاهدان تعدادی از اشرار مسلح به سمت یک کلانتری حمله کردند و آن را به رگبار بستند. طبق اعلام استاندار سیستان و بلوچستان  19 نفر در این حادثه کشته و 20 نفر دیگر زخمی شدند. همچنین سیدعلی موسوی فرمانده اطلاعات سپاه استان سیستان و بلوچستان نیز به شهادت رسید.

به گزارش فارس، فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان درخصوص اتفاقات امروز شهر زاهدان گفت: امروز عده‌ای از افراد مسلح در هنگام خروج نمازگزاران از مصلی شهر زاهدان به سمت نمازگزاران اقدام به تیراندازی کردند و سپس به کلانتری 16 زاهدان که در نزدیکی محل تیراندازی بود یورش بردند که بلافاصله با واکنش سریع مامورین مواجه و اوضاع تحت کنترل قرار گرفت.

سردار طاهری با بیان اینکه تعداد آشوب‌گران به واسطه وجود جمعیت قابل شمارش نبود، افزود: در جریان این اتفاقات تعدادی از شهروندانی که در آن منطقه حضور داشتند کشته و زخمی شده‌اند.


وی ادامه داد: در ادامه آشوب‌گران به 2 کلانتری دیگر نیز حمله کردند اما بیشترین خسارات به کلانتری 16 وارد شد.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه تحقیقات درباره این حادثه ادامه دارد، گفت: تعدادی از این اشرار مسلح شناسایی و دستگیر شدند. سردار احمدی در پایان تصریح کرد: در حال حاضر وضعیت به سمت آرامش رفته و مردم بزرگان و علما نیز همکاری خوبی داشته اند. از مردم عزیز تقاضا می‌کنیم با پلیس و پرسنل دستگاه های امنیتی داشته باشند.فرمانده اطلاعات سپاه سیستان و بلوچستان به شهادت رسید

به گزارش تسنیم، در ‌این حادثه سیدعلی موسوی فرمانده اطلاعات سپاه استان سیستان و بلوچستان با ضربه یک گلوله از ناحیه سینه مجروح شد ‌و بلافاصله به بیمارستان منتقل شد. وی در پی شدت  جراحت در بیمارستان به شهادت ‌رسید.

مولوی عبدالحمید: وقایع رخداده امروز دست عوامل نفوذی دشمن بوده است
همچنین به گزارش ایسنا، مولوی عبدالحمید از مردم استان سیستان و بلوچستان خواست تا به شایعاتی که در سطح شهر در حال چرخش است گوش ندهند.
امام جمعه اهل سنت شهر زاهدان که ساعتی  بعد از اتفاقات رخ داده در زاهدان در شبکه استانی در پخش زنده با مردم سخن می‌گفت، افزود: شیعه و سنی در کنار هم سالهاست که در استان زندگی می‌کنند و وقایع رخداده امروز دست عوامل نفوذی دشمن بوده است و در این رابطه مردم استان باید هوشیار و آگاه باشند تا به حوادث پیش آمده بیشتر دامن زده نشود.

مولوی عبدالحمید افزود: از عوامل نیروهای امنیتی و انتظامی استان درخواست می‌کنیم که با عوامل اغتشاشات امروز با قاطعیت برخورد کنند.

در اطلاعیه شورای تامین نیز سیستان و بلوچستان آمده است: افرادی که ساعتی پیش قصد داشتند با تیراندازی اوضاع شهر را ناامن کنند با هوشیاری و واکنش نیروهای امنیتی و انتظامی اوضاع کنترل گردیده است.

شورای تامین از مردم سیستان و بلوچستان تقاضا کرده، به شایعاتی که هم اکنون توسط معاندین در حال انتشار است توجه نکنند. 

گفتنی است طبق اعلام استاندار سیستان و بلوچستان تاکنون  در این حادثه بیش از 19 کشته و 20 نفر دیگر زخمی شده اند.

تروریست ها تا کنون به چهار بانک خسارت جدی زده و به بخشهایی از اموال عمومی شامل ایستگاههای اتوبوس و سطلهای زباله  را به آتش کشیده اند. این گزارش حاکی است شهر در حال حاضر آرام است و کنترل شهر در دست عوامل انتظامی است.  یک منبع آگاه تایید کرد که تا کنون ۱۵ نفر از عوامل انتظامی زاهدان زخمی شده اند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar