ایلنا/ شهردار تهران گفت: به اعتقاد من همه اقشار، همه مردم، همه مسئولین همه و همه باید دست به دست هم دهند و ایران را بر بام جهان بنشانند، چرا که این ظرفیت در ایران وجود دارد و هیچکس هم نمی‌تواند مانع آن شود.
 
علیرضا زاکانی، درباه این‌‌که سال آینده، سال انتخابات است چه اقداماتی باید برای آشتی ملی و افزایش مشارکت مردم انجام شود مخصوصا این‌که مقام معظم رهبری بر بحث انسجام و وحدت ملی بسیار تاکید دارند،‌ گفت: یکی از ویژگی‌های که امام به ما فرمودند این بود که دشمن هر چیزی می‌خواهد شما به خواست دشمن را عمل نکنید، دشمن امروز تجزیه کشور را می‌خواهد، دشمن امروز بدبینی را می‌خواهد، دشمن امروز ناامیدی را می‌خواهد، دشمن امروز دعوا را می‌خواهد.
شهردار تهران با بیان این‌که وحدت و همدلی شرط اولیه عقل است، تاکید کرد: هرکسی می‌خواهد کشور پابرجا باشد باید وحدت و همدلی داشته باشد و این چیزی است که در کلام کلی حضرت امام هم بیان شده است ایشان فرمودند یکی از عوامل پیروزی، انگیزه الهی است که هدف عالی حکومت اسلامی بود، ویژگی دوم پیروزی، وحدت کلمه و مردم بر این جهت‌گیری و اهداف بود. 
وی خاطرنشان کرد: به اعتقاد من همه اقشار، همه مردم، همه مسئولین همه و همه باید دست به دست هم دهند و ایران را بر بام جهان بنشانند، چرا که این ظرفیت در ایران وجود دارد و هیچکس هم نمی‌تواند مانع آن شود؛ بله سنگ اندازی می‌کنند اما نمی‌توانند مانع ما شوند آن چیزی که اصل است، این است که خودمان بخواهیم همت کنیم و دست به دست هم دهیم. 
زاکانی درباره این‌که رهبر انقلاب در انتخابات گذشته از تعبیر جفا در حق برخی داوطلبان استفاده کردند. با توجه به این مساله وظیفه شورای نگهبان در سال جاری که سال انتخابات است، چیست و چگونه می‌شود از این اتفاقات جلوگیری کرد تا دوباره تکرار نشود، بیان کرد: هرکسی طبق قانون به قانون اساسی معتقد باشد و الزاماتش را قبول داشته باشد می‌تواند بیاید حاضر شود و فعالیت کند.

وی افزود: برخی‌ها قانون اساسی را قبول ندارند، نظام را قبول ندارند و علاقمند هستند که بیایند در رقابت شرکت کنند، هیچ کجای دنیا چنین چیزی برای‌شان وجود ندارد اگر هر چیزی غیر از این باشد او می‌تواند بیاید رقابت کند و در انتخابات شرکت کند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar