خبرآنلاین/ شب بچه‌ها جمع بودند. بحث محفل‌ها، اختلافات داخلی جبهه دوم خرداد است که در انتخابات هیأت‌رییسه مجلس بروزکرده است. بحران در کشور فیجی ادامه دارد. حدود ٨٠٠ هزار نفر جمعیت دارد؛ حدود نیمی از آنها هندی‌الاصل و نیمی دیگر بومی‌اند و هندی‌ها حاکم‌اند. گروهی مسلح، چند هفته پیش نخست‌وزیر و چند وزیر را در محل پارلمان به گروگان گرفته و خواستار استعفا شده‌اند.
به گزارش خبرآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی خانه موزه آیت الله‌هاشمی رفسنجانی در بخشی از خاطرات چهارشنبه ١١خرداد ١٣٧٩او آمده است :

آقای [محمد] فلاح، مسئول ستاد مبارزه با مواد مخدر و آقای [محمود] گلزاری، روانشناس و مسئول تحقیقات ستاد آمدند. از عدم توفیق ستاد در مبارزه با مواد مخدر با همه سختگیری‌ها خبر دادند و پیشنهاد کار بیشتر روی پیشگیری، از طریق آموزش و ترویج داشتند؛ گفتم، طرح‌شان را به مجمع [تشخیص مصلحت نظام] بدهند.

آقای جواد فاضل، فرزند آیت‌الله [محمد] فاضل لنکرانی، همراه آقای عباس ملکی آمدند؛ برای ابلاغ پیام آقای فاضل و تشکر به خاطر خدمات طولانی برای انقلاب و نیز انصراف از مجلس و گفتند، همان شب قبل از پخش خبر انصراف، آقای فاضل در حیاط راه می‌رفتند و می‌گفتند، خوب است آقای هاشمی انصراف بدهند؛ این مجلس جای مناسبی برای ایشان نیست و بعد از پخش خبر خوشحال شدند.گفتند، اخیراً آقای فاضل، شهریه را اضافه کرده؛ در حدود شهریه رهبری و آقای [سیدعلی] سیستانی است. ماهانه حدود ۳۰۰ میلیون تومان هزینه دارند. تذکر دادم که حوزه، فکری برای تربیت امام‌جماعت و تأمین نیاز حدود ٣٠ هزار مسجد به امام‌جماعت بنماید.


اخوی محمد، [معاون اجرایی رییس‌جمهور] آمدو گفت، آقای خاتمی به زودی کابینه را ترمیم می‌کند. احتمالاً وزرای [امور اقتصادی و] دارایی و کشاروزی و رؤسای سازمان برنامه و [بودجه و سازمان] امور [اداری و] استخدامی و شاید [وزارت فرهنگ و] ارشاد [اسلامی]، مشمول ترمیم بشوند.

عصر مسئولان نشریه‌های دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی آمدند. آقای [عبدالله] جاسبی، [رییس دانشگاه آزاد اسلامی] و آقای زمانی، [دبیر همایش مدیرمسئولان نشریات دانشجویی] گزارش دادند.حدود٢۵٠ نشریه دارند. هدیه‌ای به برگزیدگان داده شد و من صحبت مفصلی در مورد نکات لازم‌الرعایه در نشریه‌ها نمودم.

شب بچه‌ها جمع بودند. بحث محفل‌ها، اختلافات داخلی جبهه دوم خرداد است که در انتخابات هیأت‌رییسه مجلس بروزکرده است.
 
بحران در کشور فیجی ادامه دارد. حدود ٨٠٠ هزار نفر جمعیت دارد؛ حدود نیمی از آنها هندی‌الاصل و نیمی دیگر بومی‌اند و هندی‌ها حاکم‌اند. گروهی مسلح، چند هفته پیش نخست‌وزیر و چند وزیر را در محل پارلمان به گروگان گرفته و خواستار استعفا شده‌اند. سپس فرمانده نیروی دریایی کودتا کرده و هنوز گروگان‌ها آزاد نشده‌اند. جنگ اتیوپی و اریتره، با برتری اتیوپی ادامه دارد. اسراییل، اعلان کرده که از کشتزارهای شبعا بیرون نمی‌آید. مساحت آن ٢۵ کیلومترمربع است. مقاومت لبنان می‌گوید تا اسراییل از شبعا بیرون نرود، مقاومت ادامه دارد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar