نماد آخرین خبر

تهدیدی غیرکرونایی که سلامت بشر را هدف قرار داده است

منبع
آريا
بروزرسانی
تهدیدی غیرکرونایی که سلامت بشر را هدف قرار داده است

آريا/ همزمان با تمرکز جهان بر شيوع کروناويروس، تهديد مخرب ديگري سلامت بشر را هدف قرار داده و آن گسترش باکتريهاي مقاوم به آنتي بيوتيک است.
درحاليکه جهان در تلاش براي پايان دادن به همه گيري بيماري کوويد-19 است کارشناسان مي گويند که جهان با تهديد بيماري عفوني ديگري مواجه است.
گسترش باکتري هاي مقاوم به آنتي بيوتيک همچون شيوع بيماري کوويد-19 مورد توجه قرار ندارد چرا که بيماري هاي ناشي از مقاومت آنتي بيوتيکي به تدريج و به کندي گسترش پيدا مي کند و اين درحاليست که کروناويروس در مدت زمان کوتاهي جهان را در بر گرفته است.
هرچند کارشناسان بر اين باورند که باکتري مي تواند تهديدي مشابه با بيماري کوويد-19 ايجاد کند.
طبق اعلام مرکز کنترل و پيشگيري از بيماري ها در آمريکا، تقريبا سه ميليون آمريکايي در سال به يک نوع از عفونت باکتريايي مقاوم در برابر آنتي بيوتيک مبتلا مي شوند که از اين ميان تقريبا 35 هزار نفر جان خود را از دست مي دهند.
در سطح جهان نيز هر سال حدود 700 هزار نفر بر اثر ابتلا به اين عفونت ها فوت مي کنند. سازمان جهاني بهداشت پيش بيني کرده است در صورتيکه روند فعلي ادامه داشته باشد تا سال 2050 حدود 10 ميليون نفر بر اثر عفونت هاي مقاوم به آنتي بيوتيک جان خود را از دست خواهند داد.

به گزارش ساينس الرت، به دليل تجويز بيش از حد آنتي بيوتيک ها، استفاده بيش از حد از آنها براي دام ها و ساير عوامل، درمان بسياري از انواع مختلف عفونت هاي باکتريايي، سخت و حتي گاهي غيرممکن شده است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar