فارس/محققان دريافتتند، مردان چاق بيشتر از زنان چاق در اثر ابتلا به کرونا جان مي‌بازند.
 به نقل از ديلي‌ميل، مطالعه نشان مي‌دهد مردان چاق بيشتر از زنان چاق در اثر ابتلا به کرونا جان مي‌بازند.

مطالعه بر روي ۳۵۰۰ بيمار بيمارستاني در نيويورک نشان داد که مردان چاق بيشتر از مر در اثر کرونا رنج مي‌برند؛ محققان هنوز نتوانستند تعيين کنند که چرا چاقي بيشتر بر مردان تأثير مي‌گذارد.

پژوهشگران اين مطالعه همچنين کشف کردند که چاقي ممکن است يک عامل خطرناک براي ذات الريه شديد در صورت ابتلا به کوويد در مردان چاق باشد؛ به طور کلي  کارشناسان احتمال مي‌دهند چاقي مي‌تواند بر روي سيستم ايمني افراد تاثير منفي بگذارد. محققان آمريکايي تاکيد دارند اينکه مي‌بينيم يک کشور شاهد شيوع گسترده ويروس کرونا و آمار بالاي قربانيان است و کشور ديگر آمار پايين‌تري دارد به چاقي و اضافه وزن مردم آن کشور ارتباط دارد.

براساس داده‌هاي به دست آمده، بيماران چاق در مقايسه با بزرگسالاني که از وزن مناسبي برخوردار بودند، احتمال مرگ در بيمارستان ، ابتلا به ذات الريه شديد يا نياز به اتصال به ونتيلاتور بيشتري دارند.

بر اساس نتايج منتشر شده در مجله ميکروبيولوژي باليني و بيماري‌هاي عفوني اروپا، اين ارتباط در ميان افراد چاق به ويژه مردان چاق نمايان‌تر است.

جيمي هارتمن-بويس، محقق ارشد در زمينه رفتارهاي بهداشتي در دانشگاه آکسفورد مي‌گويد: براي درک اين موضوع به تحقيقات گسترده‌تري نياز است؛ چاقي يک بيماري پيچيده، مزمن و عود کننده و يکي از عوامل اصلي ايجاد نابرابري در سلامتي است. 

چاقي با واکنش‌هاي جدي‌تري نسبت به کوويد مرتبط است زيرا باعث آسيب ريه و شرياني مي‌شود که اثرات ويروس را خطرناک تر مي‌کند. مطالعات قبلي نشان مي‌دهد اضافه وزن مي‌تواند خطر  کوويد ۱۹ شديد را ۴۰ درصد افزايش دهد، در حالي که افراد چاق ۷۰ درصد بيشتر احتمال دارد به دليل بيماري در بيمارستان بستري شوند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar