آريا/ پس از اين که اعلام شد خطر سويه جهش يافته ويروس کرونا با نام دلتا (Delta) براي زنان باردار، افزايش يافته است، واکسيناسيون زنان باردار در انگليس شتاب مي‌گيرد.

به نقل از رسانه‌هاي انگليس، از 171 زن بارداري که از ماه مي‌ امسال در بيمارستان‌هاي انگليس به علت ابتلا به کوويد بستري شده اند، 98 درصد واکسن کرونا دريافت نکرده اند و 3 زن حامله نيز فقط دوز اول اين واکسن را دريافت کرده اند.
پروفسور ژاکلين دانکلي - بنت (Jacqueline Dunkley-Bent)، مدير امور مامايي انگليس از زنان باردار خواسته است هر چه زودتر، براي حفظ جان خود و جنينشان، واکسن کرونا دريافت کنند.
وي افزوده است افزايش شمار زنان باردار در بخش‌هاي کرونايي بيمارستان‌ها نشان مي‌دهد زنان باردار، اکنون بيش‌تر در معرض خطر کرونا قرار دارند.
به نوشته گاردين، اگرچه احتمال ابتلاي زنان باردار به کوويد اندک است، در صورت ابتلاي يک زن باردار به ويروس کرونا، ممکن است سلامت وي و جنينش به خطر افتد و با پيچيده شدن شرايط مادر و جنين، زايمان زودرس يا مرده زايي روي دهد.
گاردين به نقل از گزارش سامانه نظارت بر بخش‌هاي زنان و زايمان بريتانيا (UK Obstetric Surveillance System) نوشت در بررسي همه بخش‌هاي زنان وزايمان در 194 بيمارستان اين کشور معلوم شد از ابتداي ماه مارس پارسال، 3371 زن باردار به علت ابتلا به کوويد، به بيمارستان‌هاي انگليس مراجعه کرده اند.
بر اساس گزارش دولت انگليس تا کنون در اين کشور با حدود 67 ميليون نفر جمعيت، بيش از 129 هزار بيمار کرونايي جان باختند و افزون بر پنج ميليون و هشتصد هزار نفر نيز به ويروس کرونا مبتلا شده اند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar