ايسنا/با توجه به اينکه در حال حاضر از پهپادهاي کوچک براي حمل بسته‌هاي کوچک استفاده مي‌شود، تصور کنيد اگر بتوان از پهپادهاي غول‌پيکر براي حمل بسته‌هاي عظيم استفاده کرد، چه خواهد شد؟

 به نقل از آي اي، شرکت صنايع دفاعي و هوافضايي بي‌اي‌ئي سيستمز (BAE Systems) به اين موضوع فکر کرده است و به همين منظور هواپيماي بدون سرنشيني به نام " T-650 Heavy Lift Electric UAS" طراحي کرده است.

اين هواپيماي بدون سرنشين به عنوان بخشي از همکاري شرکت صنايع دفاعي و هوافضايي بي‌اي‌ئي سيستمز با شرکت بريتانيايي Malloy Aeronautics طراحي شده است.

به گفته سازندگان، اين پهپاد با يک بار شارژ قادر به حمل بارهايي با وزن تقريبي ۳۰۰ کيلوگرم و طي مسافتي حدود ۳۰ کيلومتر خواهد بود و اين در صورتي است که اين پهپاد بدون بار قادر به طي کردن مسافت بيشتري تا حدود ۸۰ کيلومتر نيز خواهد بود.

پهپاد مذکور مي‌تواند به صورت خودکار يا از طريق کنترل از راه دور پرواز کند و به حداکثر سرعت ۸۷ مايل در ساعت (۱۴۰ کيلومتر در ساعت) برسد.

اگرچه اطلاعاتي در مورد اندازه و وزن آن ارائه نشده است، اما به گفته شرکت بي‌اي‌ئي سيستمز اين پهپاد داراي بدنه‌اي سبک از فيبر کربن است. البته گفتني است اين پهپاد بيشتر براي اهداف نظامي و انجام کارهايي از قبيل حمل و نقل وسايل و تجهيزات، تخليه مصدومان مناطق جنگي و انجام برخي عمليات نظارتي مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

"اوريول بديا" (Oriol Badia) ، مديرعامل شرکت Malloy Aeronautics در بيانيه‌اي گفت: اين پهپاد علاوه بر کاربردش در زمينه نظامي پتانسيل بالايي براي استفاده در عرصه‌هاي تجاري، امنيتي و بشردوستانه نيز دارد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar