ميزان/ رييس پايگاه يکم پليس آگاهي تهران از دستگيري مادر و پسري خبر داد که از يک منزل ۶ ميليارد ريال سرقت کرده بودند.

سرهنگ سيد علي شريفي در تشريح اين خبر گفت: چهاردهم تيرماه پرونده‌اي با موضوع سرقت به عنف منزل به دادخواهي يک شهروند خانم از کلانتري ۱۲۳ نياوران براي رسيدگي تخصصي به پليس آگاهي ارجاع شد.

اين مقام انتظامي تصريح کرد: شاکي در تحقيقات به عمل آمده اظهار داشت: دوازدهم تير پدر و مادر سالخورده‌ام در خانه حضور داشتند و خانمي که قبلا به عنوان کارگر در منزل ما مشغول به کار بود پس از سرقت مقاديري پول و ۲ قاب ساعت طلا به ارزش تقريبي ۴ ميليارد ريال متواري شده بود مجددا به بهانه پس دادن اموال مسروقه به منزل پدري من مراجعه کرده است.

شاکي افزود: پس از ورود اين زن، يک نفر آقا نيز با سلاح سرد وارد منزل شده و پس از تهديد پدر و مادرم مقاديري طلا، دلار، سکه بهار آزادي و کارت‌هاي اعتباري به ارزش تقريبي ۲ ميليارد ريال برداشته و پس از آن با تهديد، رسيدي از والدينم مي‌گيرد با اين مضمون که اين اموال را بابت بدهکاري ۵ ميليارد ريالي گرفته است.

شاکي تصريح کرد: زن و مرد بعد از ترک محل طي تماس با والدينم خواستار پرداخت ۵ ميليارد ريال وجه نقد شده‌اند.

سرهنگ شريفي گفت: در گام اول تحقيقات کارآگاهان با استعلام از شرکت خدماتي که متهم فوق را به شاکي معرفي نموده هويت سارق به نام سميرا استخراج شد و با همکاري مأموران کلانتري ۱۲۳ نياوران بيست و چهارم تيرماه متهم دستگير و به پليس آگاهي انتقال يافت.

اين مقام انتظامي بيان داشت: متهم پس از دستگيري ضمن قبول بزه انتسابي به کارآگاهان گفت که سرقت از شاکي را با همدستي پسرش به نام وحيد انجام داده است که در يک عمليات ضربتي، متهم متواري نيز دستگير و به اين يگان منتقل شد.

وي عنوان کرد: با دستگيري هر دو متهم و اعتراف صريح به جرم سرقت به دستور مقام قضايي منزل آن‌ها بازرسي و مقاديري از اموال مسروقه کشف و تحويل شاکي شد.

رييس پايگاه يکم پليس آگاهي خاطرنشان کرد: با اعتراف صريح متهمان به جرم سرقت با دستور بازپرس دادسراي ناحيه ۳۴ تهران متهمان با قرار مجرميت روانه زندان شدند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar