ايسنا/ شيلدهاي پلاستيکي محافظ صورت مي‌توانند سپري در برابر انتقال ويروس کرونا باشند اما کارشناسانِ سلامت تاکيد مي‌کنند اين وسيله فقط زماني کارآيي دارد که به همراه ماسک استفاده شود.


مرکز کنترل و پيشگيري از بيماري‌هاي ايالات متحده همچنان تاکيد مي‌کند که ماسک‌هاي صورت اصلي‌ترين روش براي محافظت از خود و ديگران در برابر ويروس کرونا هستند.

با اين حال، شيلدهاي پلاستيکي صورت در ميان برخي به دليل عدم تحمل گرما و تنفس محدود با ماسک، بسيار محبوبيت پيدا کرده‌اند.

به گفته دکتر "جوي هنينگزن"، استاديار باليني دانشگاه آلاباما در دانشکده پزشکي بيرمنگام، هنوز هيچ اطلاعاتي در مورد اينکه آيا شيلدهاي صورت به تنهايي مي‌توانند به جلوگيري از شيوع ويروس کمک کنند، وجود ندارد. با اين حال، استفاده از اين شيلدها به همراه استفاده از ماسک، شستن منظم دست‌ها و رعايت فاصله اجتماعي ابزار بسيار مناسبي براي کنترل انتقال ويروس است.

دکتر هنينگزن توصيه مي‌کند که هميشه به همراه شيلدهاي پلاستيکي ماسک بزنيد. با اين کار احتمال انتقال ويروس را بسيار کمتر از زماني مي‌کنيد که هر کدام از اين دو ابزار را به تنهايي استفاده کنيد.

همچنين اطمينان حاصل کنيد که اين شيلدها در جاي مناسبي روي صورت قرار گرفته است. شيلد بايد به سطح چانه يا زير آن برسد، بايد فاصله بين دو گوش را به طور کامل پوشش داده و نبايد بين پيشاني و جلوي اين محافظ‌ها شکاف وجود داشته باشد. در غير اين صورت قطرات تنفسي مي‌تواند از شکاف وارد شده و روي صورت بيفتد.

به گزارش هلث‌لاين، همچنين پس از هر بار استفاده از شيلد بايد صورت خود را تميز و ضد عفوني کنيد و به کمک مواد شوينده و آب گرم، شيلد را نيز ضد عفوني کنيد. شيلدها بهتر است ترجيحا با محلول‌هاي حاوي کلر ضدعفوني شوند چون الکل مي‌تواند به مرور زمان به پلاستيک و چسب آنها آسيب برساند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar