ايرنا/ رئيس کميته امداد امام خميني (ره) از راه اندازي ۷۲ آشپزخانه اطعام حسيني به مناسبت ايام محرم و صفر در استان‌هاي کشور خبر داد.

سيد مرتضي بختياري روز شنبه در آيين افتتاح آشپزخانه اطعام حسيني در مسجد امام سجاد(ع) اظهار داشت: آشپزخانه هاي راه اندازي شده تا پايان ماه محرم و صفر با هدف اطعام به نيازمندان فعاليت داشته و پيش بيني مي شود در اين ايام بيش از ۱۱ ميليون پرس غذا طبخ و توزيع شود.

وي با تاکيد بر اينکه تمامي مراحل طبخ غذا با رعايت پروتکل هاي بهداشتي انجام مي گيرد، تصريح کرد: در عالم بشريت سفره اي با برکت تر از سفره امام حسين (ع) و ماه مبارک رمضان وجود ندارد.

رئيس کميته امداد امام خميني (ره) با بيان اينکه بعد از اجراي مرحله اول پويش ايران همدل و لبيک به بيانات ارزشمند رهبرمعظم انقلاب همه پاي کار آمدند، اظهار داشت: به رغم تمامي تحريم هاي ظالمانه دنياي استکبار و برخي مشکلات اقتصادي، ارائه کمک هاي مومنانه مردم به نيازمندان چشم گير است.

بختياري با اشاره به اينکه از پيروزي انقلاب اسلامي تاکنون چنين پويش چشم گيري با اين عظمت نداشته ايم افزود: پويش ايران همدل بزرگترين پويش تاريخ انقلاب اسلامي است که در دومين مرحله آن با شعار اطعام حسيني و احسان حسيني به نيازمندان خدمات رساني خواهد شد.

وي با اشاره به اينکه در مکان هاي صعب العبور و فاقد امکانات طبخ غذا با رعايت پروتکل هاي بهداشتي در قالب احسان حسيني بسته هاي ارزاق توزيع خواهد شد، گفت: بسته هاي معيشتي شامل برنج، حبوبات، روغن، ماکاروني، رب گوجه و قند و شکر خواهد بود.

به گفته وي، اجراي طرح اطعام و احسان حسيني که در قالب راه اندازي ۷۲ آشپزخانه در هر استان کشور است، عنوان ۷۲ برگرفته شده از ۷۲ تن از ياران وفا دار سيد الشهدا ( ع ) است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar