ایسنا/ مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به بارش پراکنده باران در برخی مناطق کشور طی چهار روز آینده گفت: بارش باران امروز (۲ شهریور) در چهار استان شدت بیشتری دارد.

صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: امروز (۲ شهریور) در شمال غرب، سواحل شمالی، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های زنجان، قزوین، البرز و ارتفاعات البرز مرکزی بارش باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بارش در شمال استان‌های آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، اردبیل و گیلان شدت بیشتری دارد، گفت: در برخی نقاط استان‌های خراسان جنوبی، کرمان، سیستان و بلوچستان و هرمزگان به ویژه در ساعات بعد ازظهر رشد ابر، رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد شدید موقت رخ می‌دهد.

به گفته مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی فردا (۳ شهریور) بارش در شمال غرب کاهش می‌یابد و در سواحل دریای خزر، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی تداوم دارد همچنین در جنوب خراسان رضوی، خراسان جنوبی، شرق یزد، برخی نقاط استان‌های کرمان، سیستان و بلوچستان و هرمزگان در ساعات بعد ازظهر رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان با بیان اینکه طی امروز و فردا (۲ و ۳ شهریور) دریای خزر مواج است، گفت: در استان‌های واقع در نوار شمالی کشور کاهش دما بین ۵ تا ۸ درجه سانتیگراد رخ می دهد.

وی افزود: روز سه‌شنبه (۴ شهریور) در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان و ارتفاعات البرز مرکزی بارش تداوم دارد و در برخی نقاط استان‌های خراسان جنوبی، کرمان، سیستان و بلوچستان و هرمزگان به ویژه در ساعات بعد ازظهر رشد ابر و رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی رخ می‌دهد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه طی روز سه‌شنبه (۴ شهریور) بارش در نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان شدت دارد، اظهار کرد: تا روز سه‌شنبه شرق دریای عمان مواج خواهد بود همچنین روزهای چهارشنبه و پنجشنبه (۵ و ۶ شهریور) در جنوب سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان و برخی نقاط هرمزگان و ارتفاعات البرز مرکزی رشد ابر و رگبار پراکنده رخ می‌دهد. وزش باد نیز در نوار شرقی کشور به ویژه در منطقه زابل شدت خواهد گرفت.

ضیاییان در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (۳ شهریور) صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد و احتمال وزش باد شدید با حداقل دمای ۲۱ و حداکثر دمای ۳۲ درجه سانتیگراد و پس فردا (۴ شهریور) نیز  صاف تا قسمتی ابری گاهی همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲۰  و حداکثر دمای ۳۱ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar