ايلنا/ رئيس سازمان وظيفه عمومي نيروي انتظامي به درخواست کنکوري‌ها از نظام وظيفه در تعيين تکليف وضعيت معافيت تحصيلي آنها پاسخ داد.

سردار مهري ضمن تسليت ايام سوگواري سيد و سالار شهيدان حضرت اباعبدالله الحسين (ع) با اعلام اين خبر، اظهار داشت: مشمولان فارغ التحصيل ديپلمي که در سال ۹۸مدرک تحصيلي خود را دريافت کرده و در کنکور سراسري سال ۹۹ شرکت کردند با توجه به مقررات و به جهت رفع مشکل اين عزيزان تا ۳۱ شهريورماه مهلت دارند نسبت به تعيين تکليف وضعيت خدمتي خود اقدام نمايند.

وي ادامه داد: مهلت مذکور صرفاً به جهت ثبت درخواست ها در دفاتر پليس +۱۰ مي باشد و زمان اعزام به خدمت اين عزيزان در ماه هاي آتي مشخص مي شود.

اين مقام ارشد انتظامي افزود: مشمولان عملا تا فرارسيدن زمان اعزام خدمت خود فرصت انتخاب رشته و در صورت فراهم شدن شرايط توسط سازمان سنجش امکان ثبت نام بدون دغدغه در دانشگاه را دارند.

سردار مهري خاطرنشان کرد: ستاد کل نيروهاي مسلح و سازمان وظيفه عمومي ناجا به منظور مساعدت و تعيين تکليف اين مشمولان منتظر اعلام نتايج و برنامه زمان بندي انتخاب رشته، ثبت نام و زمان دقيق شروع به تحصيل اين عزيزان از سوي سازمان سنجش و وزارتخانه هاي علوم و بهداشت است که به محض تعيين موارد مذکور، سازمان وظيفه عمومي ناجا، ضوابط مربوط به اين عزيزان را به زودي اعلام مي کند.

رئيس سازمان وظيفه عمومي ناجا تصريح کرد: در صورت عدم اعلام برنامه زمان بندي مناسب از سوي سازمان سنجش و وزارتخانه هاي مذکور و نيز شروع به تحصيل اين عزيزان در ترم دوم، اعزام مشمولان در نزديک ترين ماه انجام تا آنها بتوانند دوره آموزشي خود را در نيروهاي مسلح گذرانده و در صورت تمايل در بهمن ماه از خدمت ترخيص مي شوند.

وي ادامه داد: کليه نيروهاي مسلح موظف هستند برابر مقررات در صورت اعلام قبولي مشمولان به سرعت نسبت به تسويه حساب با مشمولان اقدام  به جهت ادامه تحصيل آنها را به سازمان وظيفه عمومي معرفي کنند.

بنابراعلام پايگاه خبري پليس، سردار مهري با اعلام اينکه مشمولان و خانواده هاي محترم آنها هيچ دغدغه و نگراني نداشته باشند، گفت: سازمان وظيفه عمومي ناجا و همکاران بنده در ستاد کل نيروهاي مسلح به دنبال رفع مشکلات مشمولان است.

رئيس سازمان وظيفه عمومي ناجا در خاته گفت: مشمولان و خانواده‌هاي آنان براي کسب اطلاعات بيشتر مي‌توانند از طريق پايگاه اطلاع رساني سازمان به نشاني www.vazifeh.police.ir، سامانه تلفن گويا به شماره ۰۹۶۴۸۰ و يا کانال سازمان در پيام رسان سروش به نشاني khabaresarbazi@ از آخرين اخبار مربوطه مطلع شوند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar