ايسنا/ سخنگوي شرکت ملي پخش فراورده هاي نفتي گفت: درخواستهاي خردادماه براي کارت سوخت در حال توليد و ارسال است و حداکثر تا هفته آينده درخواستهاي تيرماه نيز توليد و صادر خواهد شد.

فاطمه کاهي درباره تاخير پيش آمده براي صدور کارتهاي سوخت، اظهار کرد: در شرايط فعلي حداکثر زماني که براي صدور کارت سوخت درنظر گرفته شده حدود سه ماه است.

وي با تاکيد بر اينکه تنها در حوزه بنزين کارت سوخت صادر نمي شود و در بخش گازوييل نيز کارت سوخت صادر مي کنيم، تصريح کرد: گازوييل به دليل اينکه عمدتا مربوط به خودروهاي همگاني است و طبيعتا در حمل و نقل نقش مهمي دارد لذا کمترين زمان را براي صدور کارت اين نوع خودروها اختصاص مي دهيم.

زمان صدور کارت سوخت دو ماه خواهد شد

سخنگوي شرکت ملي پخش فراورده هاي نفتي افزود: صدور کارت سوخت بخش خودروهاي عمومي گازوييلي زير ۲۰ روز صادر و ارسال مي شود و هيچ تاخيري نيز تا کنون به وجود نيامده، در حوزه بنزين نيز اولويت بندي صورت گرفته به گونه اي که خودروهاي عمومي و وانت بارها کمتر از يک ماه کارت سوخت  خود را دريافت کردند.

کاهي با اشاره به بخش خودروهاي شخصي و موتورسيکلتها نيز گفت: تاخير به وجود آمده در اين بخش بوده که علت آن نيز شيوع ويروس کرونا است، تعهدي که وزارت نفت براي صدور کارت سوخت دارد، حدود دو ماه بوده و من گمان ميکنم که تا مهرماه به حالت عادي بازگرديم و بتوانيم طي دو ماه کارت سوخت متقاضيان را صادر کنيم.

کارت سوخت مفقودي چند روز در جايگاه مي ماند؟

وي با اشاره به کارت هاي سوخت مفقودي و سرنوشت آن ها، اظهار کرد: اگر کارت سوخت افراد در جايگاه بماند، سه روز در همان جايگاه خواهد ماند و بعد از اين زمان به مدت يک هفته در نواحي شرکت ملي پخش فراورده هاي نفتي ايران نگهداري مي شود و بعد از آن اگر صاحب کارت اقدام به دريافت نکرد بايد درخواست المثني بدهد.

سخنگوي شرکت ملي پخش فراورده هاي نفتي با بيان اينکه  بيش از ۵۰۰ هزار کارت سوخت در باجه هاي معطله پست است، گفت: علت اين موضوع ممکن است تغيير آدرس و يا نقل و انتقال خودرو در ابتداي خريد و يا دلايل ديگر باشد که در اين شرايط هموطنان مي توانند با مراجعه به پست و ارائه مدارک شناسايي و خودرو کارت را دريافت کنند.

نيازي به تغيير نام کارت سوخت نيست

کاهي در پاسخ به سوالي که آيا نياز است فرد حتما کارت سوخت را به نام خود کند؟  گفت: اطلاعاتي که در تراشه کارت سوخت درج شده مربوط به خودرو بوده اما اطلاعاتي که روي کارت نوشته شده مربوط به مالکي است که هنگام صدور کارت مالک خودرو بوده است و نيازي به تغيير نام  آن نيست.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar