فارس/ رئيس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران از افزايش تعداد بيماران بستري در استان تهران خبر داد و گفت: در مقايسه با هفته گذشته، موارد جديد بستري و موارد عمومي بستري در تهران ۱۴.۹ درصد افزايش داشته است.

عليرضا زالي رئيس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران از بستري ۵۳۴ بيمار کرونايي در مجموعه بيمارستان‌ها در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و گفت: از اين آمار ۱۱۱ نفر در بخش مراقبت ويژه بستري شدند. در مقابل ۳۲۴ بيمار نيز در ۲۴ ساعت گذشته ترخيص شدند.
وي ادامه داد: مدتي آمار بستري پايين تر از ۵۰۰ نفر در روز گزارش مي‌شد، اما در طول سه روز اخير اين آمار افزايش يافته است.
رئيس  ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران اظهار کرد: ۸ درصد از افرادي که در روز گذشته در بخش سرپايي به مراکز بهداشتي و درماني استان تهران مراجعه کردند، نياز بستري داشتند.
زالي متذکر شد: در مقايسه با هفته گذشته موارد جديد بستري و موارد عمومي بستري در تهران ۱۴.۹ درصد افزايش داشته است. اين آمار نشان مي‌دهد با افزايش تعداد ابتلا به بيماري با شيب ملايم رو به رو خواهيم بود.
وي عنوان کرد: کماکان تهران طبق شاخص‌هاي تعريف شده، قرمز تلقي مي‌شود و به نظر مي‌رسد هفته آينده شرايط مشابهي را تجربه مي‌کنيم؛ از همين رو، محدوديت‌هاي اعمال شده در هفته آينده نيز ادامه خواهد داشت.
رئيس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به استقرار محدوديت‌هاي بند ۳ و ۴ مصوبه ستاد ملي مقابله با کرونا، بيان کرد:مهم‌ترين مسأله کاهش حضور و دورکاري کارمندان تا پايان شهريور ادامه پيدا خواهد کرد.
زالي تصريح کرد: در هفته‌هاي اخير استفاده منظم تر از ماسک و رعايت شيوه نامه‌هاي بهداشتي در محيط‌هاي اجتماعي، آمار قابل قبولي را به خود اختصاص داده است؛ همچنين اميدواريم در کنار اين موارد، عدم حضور گروه‌هاي آسيب پذير در اماکن عمومي و تجمعات و پرهيز از سفرهاي غيرضروري مورد توجه قرار گيرد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar