ايران/  زوج جوان که به خاطر اختلاف مالي با مرد تهراني  وي را در چابهار به قتل رسانده بودند پس از حدود چهار ماه فرار در زاهدان دستگير شدند.

سردار احمد طاهري جانشين فرمانده انتطامي استان سيستان و بلوچستان در تشريح اين خبر گفت: روز ۱۲ خرداد امسال اهالي يک مجتمع مسکوني در شهرستان چابهار، در تماس با مرکز فوريت‌هاي پليسي ۱۱۰ از انتشار بوي تعفن داخل ساختمان خبر دادند که بلافاصله مأموران به محل اعزام شدند.
با حضور مأموران انتظامي در محل مشخص شد  منشأ بو از داخل يکي از واحد‌هاي مجتمع است که  چند ماه قبل توسط يک زوج جوان اجاره شده است. با توجه به اظهارات اهالي ساختمان که چند هفته از اين زوج خبر نداشتند و همچنين با توجه به خاموش بودن تلفن همراه آنها، مأموران با هماهنگي قضايي وارد واحد استيجاري آن‌ها شده و  جسد متعفن مردي ۶۷ ساله را که براثر اصابت گلوله به قفسه سينه به قتل رسيده بود کشف کردند.

سردار طاهري در ادامه گفت: با توجه به اهميت موضوع تيمي مجرب از کارآگاهان پليس آگاهي استان مأمور رسيدگي به پرونده شدند و در نتيجه تحقيقات تخصصي خود دريافتند که اين پيرمرد توسط اين زوج جوان به قتل رسيده است. اين مقام ارشد انتظامي با اشاره به اينکه اين زوج پس از قتل پيرمرد اقدام به سرقت کارت‌هاي بانکي و خودرو او کرده بودند، گفت: با بررسي صورت گرفته مشخص شد آن‌ها در چند مرحله در شهرستان‌هاي مختلف استان قصد برداشت وجه از کارت بانکي مقتول را داشته و خودرو او را نيز چند روز پس از ارتکاب به قتل  در شهرستان ايرانشهر رها کرده بودند.

او بيان داشت: تلاش پليس براي دستگيري اين زوج متواري ادامه داشت تا اينکه چند روز قبل مخفيگاه آن‌ها در يکي از محلات شهرستان زاهدان شناسايي شد و متهمان طي يک عمليات ضربتي و غافلگيرانه دستگير شدند. جانشين فرمانده انتظامي استان سيستان و بلوچستان بيان داشت: اين زوج جوان پس از انتقال به پليس آگاهي به جنايت خود اعتراف کردند و اظهار داشتند چند سالي با مقتول که اهل تهران بود و در خانه‌اي  مجردي در شهرستان چابهار ساکن بوده ارتباط کاري داشته اند اما با وي اختلاف مالي پيدا کرده و شب حادثه  براي برطرف کردن يکسري اختلافات مالي وي را به خانه  خود دعوت کردند که پس از مشاجره لفظي با شليک کلت کمري او را به قتل رسانده و با سرقت کارت‌ها‌ي بانکي و خودرو او از چابهار متواري شدند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar