شرق/  رئيس پليس آگاهي پايتخت با توجه به طرح شکايت متعدد از سوي شهروندان مبني بر کلاهبرداري با فروش خودروهاي تصادفي به‌جاي خودروي سالم گفت: ضروري است شهرونداني که قصد خريد خودروي کارکرده را دارند، به نکاتي که در ادامه مي‌آيد توجه داشته باشند.
در سال‌هاي اخير در پي گراني قيمت خودرو افراد سودجو با خريد خودروهاي تصادفي و اصطلاحا چپي اقدام به بازسازي اين خودروها کرده و سپس خودروهاي تعميرشده را از طريق آگهي در سايت‌هاي واسطه فروش به‌عنوان خودروي سالم عرضه مي‌کنند.
اين افراد بعد از حضور مشتري براي مشاهده خودرو با کارشناس خودرو تماس گرفته و کارشناس که در واقع همدست فرد کلاهبردار است، به محل فروش خودرو مراجعه کرده و در معاينه فني خودرو را سالم اعلام مي‌کند و به‌همين‌سادگي خودروي تصادفي به‌عنوان خودروي سالم با قيمت گران‌تر از ارزش واقعي به فروش مي‌رسد.

در چنين شرايطي بهتر است شهروندان در زمان مراجعه براي خريد خودرو تنها به محل مورد نظر نروند و حتما کارشناس خودرويي که مورد اعتماد است و تبحر کافي در زمينه خودرو دارد، همراه خود داشته باشد.
در بيشتر مواقع شگرد فرد کلاهبردار به اين صورت است که براي جلوگيري از حساسيت و دقت نظر مشتري سعي مي‌کند تا حد امکان با تعداد زيادي از همدستان اطراف مشتري را شلوغ کند و فرصت انديشه و تجزيه‌و‌تحليل را از او بگيرد. از‌آنجا‌که احتمال ارتکاب کلاهبرداري توسط خانم‌ها از ديد شهروندان بعيد به نظر مي‌رسد، برخي از کلاهبرداران براي جلب اعتماد مشتري مالک خودرو را يک خانم معرفي مي‌کنند.
در تمامي موارد تنها عاملي که مانع از مال‌باختگي شما مي‌شود، آن است که فريب اين مانورهاي متقلبانه را نخوريد و با بررسي دقيق کارشناسي به کلاهبرداران اجازه فريب و سوءاستفاده ندهيد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar