نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
جامعه و حوادث

شگرد جدید سودجویان؛ کلاهبرداری به بهانه برنده شدن جایزه

منبع
باشگاه خبرنگاران
بروزرسانی
شگرد جدید سودجویان؛ کلاهبرداری به بهانه برنده شدن جایزه

باشگاه خبرنگاران/ رئيس پليس فتا تهران بزرگ درباره شگرد جديد سودجويان براي کلاهبرداري از شهروندان توضيحاتي داد.
 
سرهنگ داوود معظمي گودرزي رئيس پليس فتا تهران بزرگ گفت: کلاهبرداران درصدد هستند که با راحت‌ترين راه اقدام به کلاهبرداري کنند، اين کلاهبرداران از گذشته با شگرد برنده شدن جايزه، شهروندان را ترغيب مي‌کردند تا به دستگاه‌هاي خودپرداز مراجعه کنند.

وي افزود: با گسترده شدن خدمات الکترونيک بانک‌ها، شگرد متهمان تغيير کرد و سعي بر دستيابي به رمز‌هاي پويا و دسترسي به نرم افزار‌ها را دارند. در وهله‌ اول اين‌ کلاهبرداران با افراد تماس مي‌گيرند و با ادبيات واحد و تعريف شده‌اي که جلب اعتماد کند، آن‌ها را فريب مي‌دهند و وقتي اين اعتماد را از فرد جلب کردند، اطلاعات بانکي آن‌ها را مي‌خواهند.

رئيس پليس فتا تهران بزرگ تصريح کرد: ترفند افراد سودجو به اين گونه است که آن‌ها با دريافت اطلاعات و رمز يک بار مصرف کارت اعتباري قربانيان خود، حساب بانکي آن‌ها را خالي مي‌کنند.

معظمي گودرزي با بيان اينکه افراد کلاهبردار شماره تلفن‌ها را به صورت تصادفي انتخاب کرده و خود را به عنوان سازمان رسمي معرفي مي‌کنند، گفت: مردم اين را بايد بدانند که هيچ ارگان رسمي با شما تماس نخواهد گرفت و اين شيوه کلاهبرداري آن‌ها است.

وي با بيان اينکه ممکن است تا ۱۰۰ ميليون تومان نيز از حساب بانکي فرد مال باخته برداشت شود، گفت: بسياري از افرادي که از آن‌ها کلاهبرداري شده تحصيلکرده هستند و حتي برخي از آن‌ها حسايدار بودند.
 
رئيس پليس فتا تهران بزرگ گفت: باند اخيري که دستگير شدند، سابقه دار هستند که با عناوين مختلف دست به اين اقدامات زده‌اند.
وي با بيان اينکه ما بارها هشدار‌هاي لازم را به ارگان‌هاي مختلف داده‌ايم، افزود: کلاهبرداران در سايت‌هاي مختلف اقدام به کاريابي مي‌کنند که اين کار صرفا براي دريافت کارت بانکي شهروندان است که از طريق آن پول‌ها را برداشت و خرج مي‌کنند.

گودرزي تصريح کرد: اگر هر آگهي در فضاي مجازي که داراي شاکي باشد، ما مطابق قانون اقدامات خود را انجام مي‌دهيم.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar