نماد آخرین خبر

چند درصد از مبتلایان به کرونا هیچ علائمی ندارند؟

منبع
فارس
بروزرسانی
چند درصد از مبتلایان به کرونا هیچ علائمی ندارند؟

فارس/ مطالعات نشان مي‌دهد، ناقلين خاموش کوويد ۱۹، تقريباً ۲۰ درصد از افراد مبتلا به عفونت را تشکيل مي‌دهند و به همان اندازه احتمال انتقال ويروس کرونا را دارند.
 
دانشمندان مي‌گويند ناقلان بدون علامت کوويد ۱۹ ممکن است به همان اندازه افراد داراي علامت احتمال انتقال ويروس را داشته باشند و از هر ۵ بيمار  يک نفر علائم بيماري را ندارد. يک مطالعه تازه در کره جنوبي نشان داد که بار ويروسي بدون توجه به علائم در افراد يکسان است و ناقلان خاموش به همان اندازه مي‌توانند ويروس کرونا را به ديگران انتقال دهند.

محققان سوئيسي تخمين زده‌اند که يک پنجم افراد درگير با ويروس کرونا هيچ علائمي نشان نمي‌دهند؛ به گفته دانشمندان، حامل‌هاي بدون علامت کوويد ۱۹ به همان اندازه ويروس کرونا را منتقل مي‌کنند.

در مطالعه‌اي که به تازگي منتشر شده، پژوهشگران سرنخ‌هاي بيشتري در مورد نقش ناقلان «خاموش»  که از هر پنج نفر يک نفر را تشکيل مي‌دهد، ارائه داده‌اند.

اين مطالعه در مورد موارد Covid-۱۹ کره جنوبي نشان داد که بيماران بدون علامت  نيز داراي بار ويروسي مشابه با علائم بيماراني که دچار تب، سرفه يا از دست دادن حس بوياي و چشايي مي‌شوند، هستند. بار ويروسي اندازه گيري ميزان ذرات ويروسي کسي است که در بدن او گردش مي‌کند و به عنوان مثال احتمال انتقال ويروس به ديگران را رقم مي‌زند.

پيش از اين حدس زده مي‌شد کساني که ناقل هستند اما علائم ندارند، به مقدار کمتري از ويروس آلوده شده‌اند و بنابراين ، احتمال انتشار  و انتقال بيماري کوويد ۱۹ از اين افراد به ديگران کمتر است.

برخي مطالعات مي‌گويند، شيوع بيماري از افراد بدون علامت بيشترين عامل انتقال بيماري است، با توجه به اينکه افراد در صورت عدم آگاهي از ابتلا به ويروس، ممکن است پروتکل‌هايي مانند فاصله اجتماعي را رعايت نکنند.

محققان سوئيسي ۷۹ مطالعه را مورد تجزيه و تحليل قرار دادند و تخمين زدند که از هر ۵ حامل Covid-۱۹ يک مورد نشانه‌اي از بيماري ندارد؛ بسيار کمتر از آنچه در بررسي‌هاي قبلي پيش بيني شده بود.

مطالعات نشان مي‌دهد، ناقلين خاموش کوويد ۱۹، تقريباً ۲۰ درصد از افراد مبتلا به عفونت را تشکيل مي‌دهند و به همان اندازه احتمال انتقال ويروس کرونا را دارند. محققان تأکيد مي‌کنند که اين امر اهميت اقداماتي نظير مانند استفاده از ماسک صورت را تقويت مي‌کند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره