نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
جامعه و حوادث

هوا از فردا در برخی استان‌ها پاییزی می ‌شود

منبع
مهر
بروزرسانی
هوا از فردا در برخی استان‌ها پاییزی می ‌شود

مهر/ مديرکل پيش‌بيني هاي و هشدارهاي سريع سازمان هواشناسي از کاهش ۸ تا ۱۰ درجه اي دما در برخي استان‌هاي کشور و احتمال بارش رگباري باران و ورود خسارات به محصولات کشاورزي خبر داد.

صادق ضيائيان با اشاره به ورود يک سامانه بارشي جديد به کشور گفت: با ورود اين سامانه از فردا بايد، انتظار کاهش دماي محسوسي را طي هفته جاري در برخي استان‌ها داشته باشيم.
وي با بيان اينکه با ورود اين سامانه اولين نشانه هاي پاييزي در کشور ظاهر خواهد شد، يادآور شد: ممکن است اين سامانه خسارت هايي به محصولات کشاورزي وارد کند.
ضياييان از کاهش ۸ تا ۱۰ درجه‌اي دما در استان‌هاي خراسان شمالي، گلستان، مازندران، گيلان، خراسان رضوي، خراسان جنوبي و سمنان خبر داد و در ادامه اعلام کرد: در اين مدت همچنين شاهد کاهش ۶ تا ۸ درجه‌اي دما در استانهاي قزوين، اردبيل، البرز، تهران، همدان، مرکزي، نيمه شرقي استان اصفهان، يزد، قم، شمال سيستان و بلوچستان و کردستان خواهيم بود.
وي گفت: انتظار مي‌رود روند کاهش دما از روز يکشنبه تا روز چهارشنبه ادامه داشته باشد و بيشترين کاهش دما مربوط به روزهاي سه‌شنبه تا روز چهارشنبه خواهد بود.
مديرکل پيش‌بيني هاي سريع سازمان هواشناسي اعلام کرد: يکشنبه و دوشنبه استانهاي گيلان، ارتفاعات تهران و سمنان همچنين استان‌هاي مازندران، گلستان، خراسان شمالي و شمال خراسان رضوي شاهد بارش خواهند بود.
وي افزود: در استان‌هايي مثل مازندران، گلستان، خراسان شمالي و شمال خراسان رضوي ممکن است شاهد رگبار باران باشيم که اين رگبار به محصولات کشاورزي خسارت وارد خواهد کرد.
ضيائيان گفت: از روز يکشنبه و به صورت ويژه در روز دوشنبه ممکن است با توجه به کاهش دما در ارتفاعات خراسان رضوي و ارتفاعات البرز مرکزي شاهد بارش برف باشيم.
به گفته وي در شرق استان تهران و ارتفاعات استان تهران نيز احتمالاً روز دوشنبه برف ببارد.
ضيائيان خاطرنشان کرد براي شهر تهران نيست برخي از مدل هاي هواشناسي روز دوشنبه پيش بيني بارش داشته اند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره