نماد آخرین خبر
  1. مهم
جامعه و حوادث

سربازی ۲۴ ماه شد؛ کاهش خدمت سربازان در مناطق غیربومی

منبع
فارس
بروزرسانی
سربازی ۲۴ ماه شد؛ کاهش خدمت سربازان در مناطق غیربومی

فارس/اداره سرمايه انساني سرباز ستادکل نيروهاي مسلح در اطلاعيه‌اي، متناسب‌سازي مدت خدمت دوره ضرورت در مناطق گوناگون خدمتي براي کارکنان وظيفه بومي و غيربومي را اعلام کرد.

در اين اطلاعيه که با رويکرد کاهش خدمت در مناطق امنيتي درگيري و عملياتي و افزايش خدمت در مناطق عادي و برخوردار صادر شده، آمده است:

۱- مدت خدمت کارکنان وظيفه غيربومي:

مناطق امنيتي درگير و جزاير طرح نازعات به مدت ۱۷ ماه.

مناطق عملياتي و امنيتي غيردرگير، محروم و بد آب و هوا، مرزي و ساير جزاير خليج فارس ۱۸ ماه و مناطق عادي ۲۱ ماه خواهد بود.

۲- مدت خدمت کارکنان وظيفه بومي:

در مناطق امنيتي درگير و جزاير نازعات به مدت ۱۷ ماه.

در مناطق عملياتي و امنيتي غير درگير، محروم و بد آب و هوا، مرزي و ساير جزاير خليج فارس ۲۱ ماه و در مناطق عادي ۲۴ ماه خواهد بود.

۳- مدت خدمت کارکنان وظيفه بومي و غيربومي شاغل در يگان‌هاي حفاظت دستگاه‌هاي دولتي از جمله سازمان زندان‌ها، وزارت اطلاعات، قوه قضائيه، انرژي اتمي، سازمان شيلات نيز به تناسب منطقه‌اي که در آن خدمت مي‌نمايند همانند کارکنان وظيفه نيروهاي مسلح خواهد بود.

۴- مدت خدمت براي مشمولين امريه دار که در دستگاه‌هاي دولتي و غيردولتي خدمت مي‌نمايند کماکان ۲۴ ماه خواهد بود.

۵- مطابق مقررات ابلاغي، کليه کارکنان وظيفه‌اي که فاصله شهر يا روستاي محل سکونت تا محل خدمت آنان بيش از ۵۰ کيلومتر باشد غيربومي و کمتر از ۵۰ کيلومتر بومي محسوب مي‌گردند.

۶- اين مقررات براي مشمولين وظيفه اعزامي از تاريخ ۱۳۹۹/۰۹/۱ به بعد اجرا مي‌گردد و مدت خدمت کارکنان وظيفه حين خدمت و کليه مشمولين وظيفه‌اي که در آبان‌ماه سال ۱۳۹۹ به خدمت اعزام شوند در شمول مقررات قبلي خواهند بود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره