آنا/ عضو هیئت مدیره اتحادیه کسب‌و‌کارهای مجازی گفت: شرکت‌های حمل‌ونقل اینترنتی هنوز مجوز لازم برای تردد رانندگان خود بعد از ساعت محدودیت رفت‌وآمد خودروها را دریافت نکرده‌اند.

سید رضا الفت‌نسب با اشاره به نوع فعالیت کسب‌وکارهای اینترنتی حوزه حمل‌ونقل درون شهری  اظهار کرد: تاکسی‌های اینترنتی در طول روز و تا ساعت ۹ شب مشکلی برای فعالیت ندارند و مجاز به تردد هستند اتحادیه در تلاش است تا مجوز لازم برای فعالیت رانندگان شرکت‌های این حوزه را از سازمان‌های مربوطه دریافت کند. اتحادیه کسب‌وکارهای اینترنتی درخواست خود را برای مسئولان وزارت کشور هم ارسال کرده است.
وی افزود: وزارت کشور و سایر دستگاه‌های مسئول بر عملکرد کسب‌وکارهای اینترنتی تاکنون مجوزی برای فعالیت شرکت‌های حمل‌ونقل اینترنتی در ساعت ۹ شب تا ۴ صبح صادر نکرده‌اند و دستوری به اتحادیه ابلاغ نشده است.
این عضو کمیته ویژه مبارزه با بیماری کرونا در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در مورد چگونگی اجرای طرح محدودیت کرونایی برای تاکسی‌های اینترنتی و نحوه شناسایی رانندگان مبتلا به کرونا بیان کرد: شرکت‌های حوزه حمل‌ونقل اینترنتی و شرکت‌هایی که در زمینه گردشگری فعالیت می‌کنند اطلاعات رانندگان و مسافران خود را در سامانه برخط ویژه‌ای که به سیستم وزارت بهداشت وصل است ثبت کنند. در این سامانه تمامی افرادی که نتیجه آزمایش کرونای آن‌ها مثبت اعلام شده است شناسایی شده و از تردد آن‌ها جلوگیری می‌شود.
الفت‌نسب عنوان کرد: این سامانه در پروژه دولت الکترونیک قرار دارد و توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات طراحی شده است. در این سامانه کاربران مجاز می‌توانند به راحتی استعلام نتیجه آزمایش کرونای رانندگان تاکسی‌های اینترنتی را مشاهده کنند.
وی خاطرنشان کرد: اطلاعات قابل استعلام فقط برای رانندگانی وجود دارد که در مدت شیوع بیماری کرونا آزمایش داده‌اند و بدون شک اطلاعات بیماری برای کسانی که آزمایش ندادند وجود ندارد. این شیوه عمل تنها منحصر به محدودیت‌های جدید کرونایی نیست و از ماه‌های قبل وجود داشته است. امیدواریم به زودی مجوزهای لازم برای فعالیت تاکسی‌های اینترنتی از ساعت ۹ شب تا ۴ صبح نیز صادر شود ولی هنوز هیچ دستوری به اتحادیه در این خصوص نرسیده است.
عضو هیئت مدیره اتحادیه کسب‌و‌کارهای مجازی ادامه داد: اتحادیه بیش از یکسال است که با وزارت کشور در خصوص سهمیه بنزین رانندگان تاکسی‌های اینترنتی تعامل دارد و از زمان سهمیه‌بندی سوخت میزان مشخصی سهمیه بنزین به هر خودرو تعلق می‌گیرد. بنابراین اطلاعات رانندگان و خودروها موجود است و وزارت کشور می‌تواند برای جلوگیری از ثبت جریمه برای رانندگان تاکسی‌های اینترنتی اطلاعات رو به پلیس راهور بدهد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar