فارس/ رئیس جمهور آمریکا مسدود شدن حساب توییتری سناتور جمهوری‌خواه پنسیلوانیا که در حال تحقیق درباره تقلب در انتخابات است، محکوم کرد.

«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا روز جمعه مسدود شدن حساب کاربری «داگلاس مستریانو» سناتور ایالت پنسیلوانیا به‌خاطر ادعای تقلب در انتخابات این کشور را محکوم کرد.
ترامپ در رشته توییتی نوشت: «خبر مهم: ناظر صندوق رأی در پنسیلوانیا گفته کارت حافظه‌های یو اس بی که به دستگاه‌های [ثبت آرای انتخاباتی] وصل شده بودند، به بایدن هزاران رأی اضافه کرده‌اند. او  می‌گوید ۴۷ یو اس بی گم شده است و هر نوبت بارگزاری، ۵۰ هزار رأی به [جو] بایدن اضافه کرده است».
رئیس جمهور آمریکا در پیامی دیگر نوشت: «توییتر داگ مستریانو سناتور بسیار محترم ایالت پنسیلوانیا را مسدود کرد، بعد از آنکه او کاری عالی در پیشبرد جلسه استماع رسیدگی به تقلب انتخابات ۲۰۲۰ انجام داد. آن‌ها (توییتر) و رسانه‌های اخبار جعلی هم دست هستند و می‌خواهند حقیقت را مسکوت کنند. نمی‌توانم اجازه دهم این اتفاق رخ دهد. این کاری است که کشورهای کمونیست انجام می‌دهند».
شرکت پیام‌رسان توییتر، روز پنجشنبه حساب شخصی مستریانو را مسدود کرده و در توضیحی نوشت که این شرکت حساب افرادی را که «قوانین توییتر را نقض کنند» می‌بندد.
طبق قانون آمریکا، توییتر و دیگر شرکت‌های مشابه تنها بستری برای انتشار اطلاعات محسوب می‌شوند و خود آن‌ها ناشر محسوب نمی‌شوند بنابراین حق دخل و تصرف در محتوای منتشر شده را ندارند.
مستریانو در جلسه رسیدگی به شکایات انتخاباتی در این ایالت گفته بود: «ظرف هفته‌های گذشته از هزاران پنسیلوانیایی مسائلی درباره آنچه پای صندوق رأی تجربه کردند و بی‌نظمی و تخلفات انجام شده در سیستم رأی‌گیری پستی و نگرانی درخصوص اینکه رأی آن‌ها به حساب آمده باشد، از آن‌ها شنیده‌ام. باید این مسائل را اصلاح کنیم تا اعتماد به جمهوری ما  احیا شود».
با این حال مشخص نیست توییتر در واکنش به انتشار چه مطلبی از سوی این سناتور جمهوری‌خواه، حساب شخصی او را مسدود کرده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar