تسنيم/ سه نفر از سرنشينان خودرو گرفتار در برف و کولاک شديد شب گذشته کمربندي دامغان جان خود را از دست دادند.
بارش برف و کولاک و وزش باد شديد از روز گذشته سبب مسدود شدن چندين محور در استان سمنان شده است و اين موضوع مشکلات و خسارت‌هاي فراواني را به بار آورده است.
معطل ماندن حدود 12 ساعته مسافران عبوري در مسير مشهد-تهران واقع در کمربندي شهر دامغان که کمتر از 10 کيلومتر با اين شهر فاصله داشتند؛ روايت تلخي است که متأسفانه گويا واقعيت دارد.
اينکه فرمانداري دامغان دقيقاً براي مديريت اين بحران چه اقدامي انجام داد؛ موضوعي است که بايد در فرصت مناسب آن به صورت مفصل مورد بررسي قرار گيرد؛ اما ظاهراً حوادث تخلي بحران ديشب، بسيار بسيار از آن است که بتوان در يک خبر يا گزارش به آن پرداخت.
اينکه چرا يک شب تا صبح امدادرساني به مسافران گرفتار در يکي از اصلي‌ترين شريان‌هاي جاده‌اي کشور انجام نشد و دست آخر اين نيروهاي سپاه، بسيج و ارتش بودند که به کمک مردم گرفتار آمدند به جاي خود؛ اما سوال اينجاست که چه کسي پاسخگوي اتفاقات تخلي است که براي اين مسافران افتاده است؟ اتفاقاتي که اگر پاي صحبت‌هاي هر يک از اين مسافران بنشينيد؛ بيشتر به عمق آن پس مي‌بريد.
يکي از اين حوادث تلخ شب گذشته حادثه‌اي است که در کمربندي دامغان رخ داده و منجر به فوت سه نفر از سرنشينان يک خودرو از جمله يک زن ميان‌سال، يک مرد جوان 26 ساله و يک کودک پنج‌ساله شده است.
پلاک خودرو مربوط به اهواز است و اين خودرو در محور کمربندي دامغان در حال تردد بوده است که در برف و کولاک شديد گرفتار مي‌شود.
آن گونه که مهدي بندرآبادي، فرماندار شهرستان دامغان در مورد وقوع اين حادثه گفت؛ اين خودرو با تلاش نيروهاي سپاه پاسداران و بسيج که جهت امدادرساني به مسافران اعزام شده بودند؛ در وضعيت روشن شناسايي شد.
فرماندار دامغان اين را هم اضافه کرده که پس از شکستن شيشه اتومبيل و انتقال سرنشينان به بيمارستان دامغان، متأسفانه تلاش پزشکان و کادر درمان مؤثر واقع نشده و هر سه سرنشين اين خودرو فوت کردند.
بر اساس آنچه گفته شده علت وقوع اين حادثه دردناک در دست بررسي است؛ اما شواهد و مستندات گواه آن است که يکي از علل اصلي وقوع اين حادثه تلخ و حوادثي مشابه عليرغم ضعف مديريت بحران، کندي امدادرساني و خدمات‌رساني به درراه ماندگان و گرفتاران در برف و کولاک و ديگر حوادث طبيعي و غيرطبيعي است.
اگر سرعت عمل نيروهاي سپاه و بسيج استان سمنان شب گذشته براي امدادرساني به درراه ماندگان در محورهاي مواصلاتي اين استان نبود، معلوم نبود آمار فوت‌شدگان به چه ميزان بود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar