ايرنا/ مدير کل اشتغال اتباع خارجي گفت: طبق آخرين آمار، ۵۰۰ هزار تبعه خارجي در دوران همه‌گيري کرونا از کشور خارج و هم اکنون ۳ ميليون و ۵۰۰ هزار نفر فعاليت مي‌کنند.

«محسن ابراهيمي» افزود: با شيوع بيماري کرونا تعدادي از اتباع خارجي غيرماهر که در کشور فعاليت داشتند به دليل ترس از اين بيماري و تعطيلي کسب و کارها و کارشناسان نيروهاي متخصص اعزامي شرکت‌هاي خارجي براي رعايت پروتکل‌هاي کشورهاي فرستنده از ايران خارج شدند.

وي ادامه داد: البته برخي از اين نيروهاي شرکتي همزمان به صورت دورکاري به فعاليت خود در حوزه‌هاي مربوطه فعاليت مي‌کنند .

ابراهيمي تاکيد کرد: با گذشت بيش از يک سال و نيم از اپيدمي کرونا و تزريق واکسن، برخي از اين شرکت‌ها فعاليت خود را در داخل کشور از سر گرفتند.

وي در خصوص تمديد پروانه کار اتباع خارجي در کشور نيز گفت: با توجه به شيوع موج چهارم کرونا در کشور و لزوم رعايت دقيق دستورالعمل‌ها اعتبار پروانه کار شرکت‌هايي که متقاضي بکار گيري اتباع خارجي هستند، بدون نياز به مراجعه حضوري تا ۳۱ خردادماه تمديد مي‌شود.

مدير کل اشتغال اتباع خارجي افزود: اتباع خارجي شاغل در کشور که اعتبار پروانه کار آنها در فروردين ماه سال جاري منقضي شد ،بدون نياز به مراجعه به اداره کل اشتغال اتباع خارجي به مدت دو ماه تمديد مي‌شود.

وي اضافه کرد: تمديد پروانه کار براي ۱۳ هزار نفر است و براي فعاليت مابقي نيروي خارجي فعال در کشور که از طريق طرح‌هاي آمايشي حضور دارند در آينده تصميم‌گيري مي‌شود.

ابراهيمي از برگزاري نخستين جلسه هيات فني بصورت مجازي در سال ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: اين جلسه با حضور مديران شرکت‌هاي کره، چين، ژاپن، روسيه و امارات براي بررسي موضوعات مختلف برگزار شد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar