ايلنا/ عليگو با بيان اينکه در تمام مراکز استان‌ها خانه امن ايجاد شده است، گفت: بيشترين تماس‌ها با اورژانس اجتماعي موارد کودک آزاري و همسرآزاري است.
محمود عليگو رييس اورژانس اجتماعي کشور درباره اظهارات نماينده شوراي شهر شهرستان سردشت مبني بر عدم وجود خانه امن در اين شهرستان و ضرورت وجود اين خانه‌ها در شهرستان سردشت گفت: ما در تمام مراکز استان‌ها خانه امن را ايجاد کرده ايم. ما براساس وضعيت منابع بودجه‌اي اين خانه‌ها را ايجاد مي‌کنيم. اگر کسي در شهر‌هايي که فاقد خانه امن هستند با مشکل مواجه شوند، اورژانس اجتماعي مداخله کرده و در صورت نياز فرد را به خانه امني در مرکز استان منتقل مي‌کند.
وي ادامه داد: اخيرا نيز خانواده‌اي بودند که در فاصله دوري از مرکز استان سيستان و بلوچستان دچار مشکل شده بودند و با مداخله اورژانس اجتماعي افراد آسيب ديده به خانه امني در مرکز استان منتقل شد.
رييس مرکز اورژانس اجتماعي کشور تصريح کرد: در حال حاضر در تمام مراکز استان‌ها مجموعه‌هاي نگهداري از زنان وجود دارد. همچنين بيش از ۳۰۰ مرکز مداخله در بحران داريم که اقدامات مداخله‌اي را از طريق اورژانس اجتماعي انجام مي‌دهند.
عليگو با بيان اقدامات اورژانس اجتماعي براي زنان وکودکان است، تصريح کرد: سازمان اورژانس اجتماعي اين قابليت را دارد که اقدامات لازم درباره حفاظت از زنان آسيب ديده را انجام دهد.
وي تاکيد کرد: اگر منابع مالي تامين شود و از نظر مالي مشکلي وجود نداشته باشد ما هم مايل هستيم که در مناطق آسيب خيز در صورتي که موارد آسيب پذير بالا باشد نسبت به ايجاد خانه امن اقدام کنيم. اما وقتي موارد آسيب پذيرکم است و منابع مالي هم وجود ندارد ترجيحا فرد را در صورت نياز به مرکز استان منتقل مي‌کنيم.
رييس اورژانس اجتماعي کشور همچنين درباره بيشترين مواردي که با اورژانس اجتماعي تماس گرفته شده گفت: بيشترين مواردي که به اورژانس اجتماعي اطلاع داده مي‌شود؛ مواردي مانند کودک آزاري و همسر آزاري است.
وي درباره تاثير کرونا بر افزايش اين موارد گفت: اينگونه نيست که کرونا در اين خصوص تاثيرگذار باشد البته تاثير داشته، اما چشمگير نبوده است.


به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar