نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
جامعه و حوادث

فرجام هفت سال ارتباط شیطانی!

منبع
خراسان
بروزرسانی
فرجام هفت سال ارتباط شیطانی!

خراسان/ با تاييد حکم قاطع صادرشده از سوي دادگاه کيفري يک خراسان رضوي، فرجام هفت سال ارتباط شيطاني در پاي چوبه دار رقم مي خورد!

حکايت تلخ پرونده «جنايت تگزاسي مرد نقابدار» شب دوازدهم آذر سال 98 هنگامي آغاز شد که جوان 23 ساله اي به نام «مصطفي-خ» خودروي پژو پارس برادرش را به بهانه شرکت در مجلس عروسي يکي از دوستانش به امانت گرفت تا به شهرستان سبزوار برود! اما او مدتي بود که نقشه وحشتناکي را در سر مي پروراند و اکنون به دنبال فراهم کردن مقدمات اين دسيسه شوم بود!

مصطفي اسلحه وينچستري را هم که از گاليکش خريده بود درون خودرو گذاشت و از يکي از روستاهاي گرمه به طرف مشهد حرکت کرد. حدود ساعت يک بعدازظهر بود که به مشهد رسيد و به خيابان فکوري رفت تا راه هاي فرار و چگونگي اجراي نقشه قتل مردي بي گناه را مرور کند. او پس از آن که نقشه هولناک جنايت را يک بار ديگر از نظر گذراند، اوايل شب دوباره به محل بازگشت و درون خودرو به کمين «مرتضي-ش» نشست.

فرجام ۷سال ارتباط شيطاني!

در اين هنگام مرتضي بدون توجه به اطرافش با کليد در حياط منزلش را باز کرد و به درون خانه رفت. مصطفي که تازه متوجه ماجرا شده بود به ناچار گوشي تلفن را برداشت و از ناموفق ماندن نقشه اش به فردي در آن سوي خط خبر داد اما چند دقيقه بعد دوباره «مرتضي» از خانه بيرون آمد و با خريد شير، نان و سيب زميني از آن سوي خيابان، به طرف منزلش حرکت کرد.

ولي اين بار مصطفي فرصت را از دست نداد، او که صورت خود را پوشانده بود از خودرو بيرون پريد و در حالي که سلاح وينچستري را در دست مي فشرد به طرف منزل مرتضي دويد او پاي خود را لاي در گذاشت که بسته نشود و بلافاصله فرياد زد، «وايستا» ،«وايستا» به محض اين که مرتضي به سمت صدا برگشت ناگهان گلوله هاي سربي بر سر و سينه اش نشست و «مصطفي» که به هدف خود رسيده بود، پا به فرار گذاشت و سوار بر خودرو به طرف روستاي محل زندگي اش گريخت.

با فرار جوان نقابدار که جنايتي را به شيوه تگزاسي مرتکب شده بود، ولوله اي در خيابان شهيد فکوري به راه افتاد و رهگذران و اهالي محل به سمت محل وقوع اين حادثه وحشتناک هجوم آوردند اما ديگر دير شده و جوان 25 ساله جان خود را از دست داده بود. دقايقي بعد خبر اين جنايت هولناک در بي سيم هاي پليس پيچيد و قاضي کاظم ميرزايي (قاضي ويژه قتل عمد در زمان حادثه) عازم محل جنايت شد.

بررسي هاي ميداني قاضي وقت شعبه 211 دادسراي عمومي و انقلاب حاکي از آن بود که مهاجم نقابدار با تغيير پلاک خودرو، مقدمات اين قتل تگزاسي را فراهم کرده است اما بررسي زواياي ديگر اين جنايت با بازجويي هاي تخصصي از همسر مقتول که هنگام وقوع حادثه به همراه مهمانانش (بستگان مقتول) در خارج از منزل به سر مي‌برد، اين پرونده جنايي را وارد مرحله جديدي کرد. به همين دليل تحقيقات غيرمحسوس با صدور دستورات قضايي به رفتارهاي اجتماعي و اخلاقي سکينه (همسر مقتول) گره خورد.

اين گونه بود که سرنخ هايي از يک ارتباط شيطاني به دست آمد اما اين ماجرا به صورت پنهاني و مخفيانه مورد کنکاش هاي پليسي قرار گرفت تا اين که کارآگاهان با استفاده از شگردهاي فني و تخصصي و همچنين بازبيني دوربين هاي ترافيک شهري، موفق به شناسايي پلاک مخدوش خودرو شدند و ادامه تحقيقات را به يکي از روستاهاي شهرستان گرمه در خراسان شمالي کشاندند جايي که همسر مقتول نيز بعد از ماجراي قتل، لوازم منزلش را جمع کرده و از آن روستا به خانه پدرش رفته بود.

اين گزارش حاکي است، بررسي هاي موشکافانه نشان داد که برادر مالک پژو پارس، چند سال قبل خواستگار سکينه (همسر مقتول) بود اما در نهايت سکينه با پسر عمه اش ازدواج کرد. با افشاي اين ماجرا و تحقيقات غيرمحسوس گذشته، بي درنگ کارآگاهان به کارگاه بلوکه‌زني رفتند و حلقه‌هاي قانون را بر دستان مصطفي (متهم 23 ساله) گره زدند. از سوي ديگر گروه ديگري از کارآگاهان عازم منزل پدر سکينه شدند و او را نيز در ميان بهت و حيرت خانواده اش دستگير کردند.

با انتقال متهمان، راز اين جنايت تگزاسي فاش شد و آن ها اعتراف کردند که براي ازدواج با يکديگر تصميم به قتل مرتضي گرفته اند تا بتوانند به راحتي با هم ازدواج کنند!

پس از تکميل پرونده و بازسازي صحنه جرم، اين پرونده حساس به شعبه پنجم دادگاه کيفري يک خراسان رضوي ارسال شد و در حالي که دو تن از قضات با تجربه جلسات محاکمه را به عهده داشتند، دو متهم پاي ميز عدالت نشستند و به سوالات تخصصي قضات زبده شعبه پنجم دادگاه کيفري يک خراسان رضوي پاسخ دادند.

مصطفي که ديگر همه راه هاي گريز را بسته مي ديد و مي دانست چاره اي جز بيان حقيقت ماجرا ندارد، در ادامه اعترافاتش گفت: از حدود هفت سال قبل زماني که سکينه دختري نوجوان بود به او علاقه مند شدم و با هم ارتباط داشتيم اما پدر و مادرش به خواستگاري پسرعمه او پاسخ مثبت دادند و آن ها با هم ازدواج کردند اين درحالي بود که سکينه به من علاقه مند بود و پسرعمه اش را دوست نداشت.

متهم اين پرونده جنايي افزود: ارتباط هاي مخفيانه من و سکينه ادامه داشت تا اين که او و همسرش دو سال قبل مهاجرت کردند و سکينه باردار شد.با وجود اين من نتوانستم او را فراموش کنم و به اين ارتباط درحالي ادامه دادم که حتي به فرزند خردسال او نيز وابسته شدم در اين ميان سکينه به بهانه هاي مختلف به روستا مي آمد و ما يکديگر را ملاقات مي کرديم يا من به مشهد مي آمدم و اين گونه ديدارهاي پنهاني ما در مکان هاي مختلف ادامه داشت تا اين که از او خواستم از شوهرش طلاق بگيرد چرا که مرتضي (مقتول) به ارتباط پنهاني ما با يکديگر پي برده بود.

او به پيام هاي ما در فضاي مجازي و به ويژه تلگرام مشکوک شده بود و به همين دليل اختلافات خانوادگي داشتند. سکينه هم براي آن که از او طلاق بگيرد با رفتارهايش مرتضي را تحريک مي کرد تا اين که بالاخره پيشنهاد داد تا شوهرش را به قتل برسانم چرا که او مدعي بود ديگر نمي تواند با مرتضي زندگي کند. براي قتل او نقشه هاي متفاوتي را طرح کرديم اما موفق نشديم تا اين که سکينه پيشنهاد قتل مسلحانه او را مطرح کرد و من هم با خريد اسلحه از فضاي مجازي او را به قتل برسانم.

آن روز سکينه بستگان شوهرش را به بيرون از منزل برد و من که منتظر مرتضي بودم، در يک لحظه غفلت نتوانستم او را بکشم به همين دليل با سکينه تماس گرفتم و او دوباره شوهرش را به بهانه خريد براي تهيه شام به بيرون از منزل فرستاد که اين بار من موفق به شليک شدم!

زن 20 ساله نيز که مقابل قضات هادي دنيا ديده و محمد شجاع پور فدکي ماجراي هفت سال ارتباط شيطاني را شرح مي داد درباره چگونگي اين جنايت هولناک گفت: از همان دوران نوجواني عاشق مصطفي شدم اما به خانواده ام چيزي نگفتم به همين دليل آن ها به خواستگاري پسرعمه ام پاسخ مثبت دادند ولي من ارتباط هاي مخفيانه‌ام با مصطفي را قطع نکردم. حتي زماني که شوهرم در جريان رابطه غيراخلاقي من قرار گرفت به خاطر آبروي خانوادگي سکوت کرد و چيزي به خانواده ام نگفت.

اين درحالي بود که من اصرار به طلاق و حضانت پسرم داشتم ولي شوهرم مي گفت: «تو را طلاق مي دهم اما پسرم را به تو نمي دهم!» من هم که عاشق پسرم بودم و نمي توانستم بدون او از شوهرم جدا شوم، نقشه قتل مرتضي را با مصطفي در ميان گذاشتم. بعد از قتل هم مصطفي به من پيام داد که «او را زدم تکان نخورد!» و من فهميدم که همسرم را کشته است!

در حالي که متهمان در ميان رگبار سوالات فني و ريزبينانه قضات دادگاه، همه جزئيات اين جنايت هولناک را بيان کردند جلسات محاکمه به پايان رسيد و دو قاضي با تجربه دادگاه، پس از شنيدن اظهارات و اعترافات متهمان و وکلاي مدافع، در نهايت به مشورت پرداختند و راي خود را براساس موازين شرعي و قانوني صادر کردند.

براساس راي صادرشده از شعبه پنجم دادگاه کيفري يک خراسان رضوي که به امضاي قضات (محمد شجاع پورفدکي و هادي دنياديده) رسيده است، مصطفي (متهم رديف اول) به اتهام قتل عمدي مرد مسلمان به قصاص از طريق طناب دار و به دليل نگهداري سلاح غيرمجاز به تحمل يک سال زندان و ضبط سلاح به نفع وزارت دفاع و همچنين برقراري رابطه نامشروع به تحمل 99 ضربه شلاق محکوم شد.

همچنين بنابر راي دادگاه سکينه (متهم رديف دوم) نيز به دليل معاونت در قتل به تحمل 15 سال زندان و به اتهام رابطه نامشروع به تحمل 99 ضربه شلاق محکوم شد اما متهمان به راي صادرشده از سوي قضات زبده دادگاه کيفري يک اعتراض کردند و اين پرونده براي رسيدگي دقيق تر زير ذره بين قضات ديوان عالي کشور قرار گرفت.

در همين حال قضات شعبه بيستم ديوان عالي نيز پس از بررسي موشکافانه پرونده «جنايت تگزاسي مرد نقابدار» و توجه کامل به همه ابعاد اين قتل هولناک، در نهايت راي صادرشده از سوي دادگاه کيفري يک را مطابق با موازين شرعي و قانوني تشخيص دادند و مهر تاييد بر آن زدند.

بدين ترتيب درحالي پرونده مذکور به اجراي احکام دادسراي عمومي و انقلاب مشهد، ارسال شد که به زودي فرجام هفت سال ارتباط شيطاني در پاي چوبه دار رقم مي خورد! تا شايد اين حکم قاطع، درس عبرتي براي کساني باشد که هنوز در افکار خود به دنبال طرح نقشه هاي شوم شيطاني هستند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره