نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
جامعه و حوادث

رد پای یک دندانپزشک در 2 پرونده جنایی

منبع
ايران
بروزرسانی
رد پای یک دندانپزشک در 2 پرونده جنایی

ايران/ رد پاي يک دندانپزشک که به اتهام سوءقصد به برادرش بازداشت شده بود، در پرونده قتل مرد ثروتمند در کوهستان نيز کشف شد.

اواخر بهمن سال گذشته زن جواني که براي کوهنوردي به منطقه‌اي در سعادت‌آباد رفته بود، هنگام پايين آمدن از کوه شاهد درگيري لفظي دو مرد جوان بود. اما اين درگيري خيلي زود به نزاع شديدي رسيد و زن جوان وحشت زده با پليس تماس گرفت. وي در توضيح ماجرا گفت: وقتي از کوهنوردي بر مي گشتم در پايين کوه دو مرد که يکي از آنها جوان و ديگري سالخورده بود، از خودروي ال 90 پياده شدند.

سرنشينان خودرو عصباني بوده و مشاجره لفظي داشتند. ناگهان مرد جوان که راننده خودرو بود دست به چاقو شد و چند ضربه به مرد مسن زد. او التماس مي‌کرد و از ضارب مي‌خواست که او را نزند اما مرد جوان بدون توجه به التماس‌ها ضربات پي در پي مي‌زد و بعد هم سوار بر خودرواش از محل متواري شد.
پس از اين گزارش لحظاتي بعد امدادگران اورژانس و مأموران پليس راهي محل شده و مرد 70 ساله را به بيمارستان منتقل کردند. اما شدت جراحات وارده مرگ او را رقم زد. به‌دنبال اين جنايت موضوع به بازپرس کشيک قتل پايتخت و تيم بررسي صحنه جرم اعلام شد.

بازپرس حبيب‌الله صادقي و تيم جنايي وقتي وارد عمل شدند در نخستين گام اقدام به شناسايي هويت قرباني کردند. با توجه به مدرک شناسايي که همراه مقتول بود هويت او به‌نام امير فاش شد.
بررسي‌ها نشان مي‌داد امير بازنشسته بوده و چندين ملک داشته که آنها را اجاره داده همچنين در کار خريد و فروش دلار بوده است.

سوء قصد به برادر
براي شناسايي عامل قتل، دايره تحقيقات تيم جنايي گسترده‌تر شد و پس از گذشت حدود 5 ماه از اين جنايت در بررسي‌هاي صورت گرفته ميان افرادي که با مقتول مراوده مالي داشته و با او در داد و ستد دلار بودند، تيم جنايي به يک دندانپزشک رسيد. دکتري که به خاطر خريد و فروش دلار با مقتول اختلاف مالي پيدا کرده بود و خودروي ال 90 نيز داشت.

اما تحقيقات نشان مي‌داد اين پزشک 45 ساله به نام کوروش که تخصص خود را از کشور اوکراين گرفته بود به خاطر سوء قصد به برادرش و شروع به قتل وي از اواخر سال گذشته در زندان به سر مي‌برد.

ماجرا از اين قرار بود که اواخر سال گذشته برادر کوروش به‌نام کاوه که او نيز دندانپزشک بود راهي مطب خود شد اما وقتي سوار آسانسور شده تا به طبقه‌اي که مطبش قرار داشت برود به محض باز شدن در آسانسور مردي را با يک دسته گل مقابل خودش ديد.
با اينکه چهره او مشخص نبود اما زماني که دکتر جوان خواست از آسانسور بيرون بيايد مرد جوان لوله اسلحه را به سمت کاوه گرفت و شليک کرد. گلوله به گلوي دکتر جوان اصابت کرد. پس از انتقال وي به بيمارستان با وجود تلاش پزشکان، دندانپزشک جوان به کما رفت.

گزارش اين سوء قصد به بازپرس کشيک قتل پايتخت و تيم بررسي صحنه جرم اعلام شد و در بررسي‌هاي صورت گرفته مشخص شد کاوه با برادرش کوروش اختلافاتي داشته است.
 از سويي دوربين‌هاي مداربسته مرکز درماني و اطراف آن مورد بازبيني قرار گرفت و تصاويري که از مرد مسلح به‌دست آمد با ظاهر کوروش شباهت زيادي داشت. بدين ترتيب کوروش بازداشت شد اما منکر تيراندازي به برادرش شد. با توجه به مدارک و دلايلي که از سوي بازپرس پرونده به‌دست آمد، کوروش روانه زندان شد و مدتي بعد نيز کاوه از کما بيرون آمد.

با توجه به اينکه مظنون اصلي پرونده قتل مرد ثروتمند در کوهستان نيز کوروش بود به دستور بازپرس شعبه چهارم دادسراي امور جنايي پايتخت، او براي تحقيقات به دادسرا منتقل شد. اما کوروش همچنان منکر دخالت در شليک به برادرش و قتل مرد ثروتمند در کوهستان است.
با اين حال به دستور بازپرس جنايي، متهم در اختيار کارآگاهان اداره دهم پليس آگاهي پايتخت قرار داده شد و تحقيقات در اين خصوص ادامه دارد.


به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره