ايرنا/ سفير ژاپن در ايران از اهدا و ارسال ۱.۸ ميليون دز واکسن ديگر از ژاپن به ايران در تاريخ ۸ مردادماه خبر داد و گفت: مبارزه با ويروس کرونا يک موضوع اضطراري براي جامعه جهاني است و اميدواريم که اهداي اين واکسن ها به جلوگيري از شيوع ويروس کرونا در ايران کمک کند.


آيکاوا کازوتوشي، در حاشيه بازديد از محل تزريق واکسن هاي اهدايي دولت ژاپن، گفت: کشور ژاپن تحت پروژه «حمايت لست وان مايل (Last One Mile)» اهميت زيادي نسبت به حمايت همه جانبه از ارسال تا تزريق واکسن هاي اهدايي دولت ژاپن به شهروندان کشورهاي گيرنده واکسن، قائل است.

وي افزود: تقريباً پس از گذشت تنها دو هفته از زمان اعلام جناب آقاي موتگي، وزير امور خارجه ژاپن در تاريخ ۱۳ ژوئيه در خصوص اهداي واکسن، امروز در يکي از مراکز بهداشتي، شاهد تزريق واکسن هاي اهدايي ژاپن به شهروندان ايراني بودم و از ديدن اين صحنه بسيار شادمان شدم.

آيکاوا کازوتوشي بيان کرد: محموله اول واکسن هاي اهدايي در تاريخ يکم مردادماه به ايران رسيد و ۱.۸ ميليون دز هم هشتم مردادماه به ايران خواهد رسيد.

سفير ژاپن در ايران تصريح کرد: مبارزه با ويروس کرونا يک موضوع اضطراري براي جامعه جهاني است و اميدواريم که اهداي اين واکسن ها به جلوگيري از شيوع ويروس کرونا در ايران کمک کند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar