باشگاه خبرنگاران/ معاون اجتماعی مرزبانی ناجا گفت: هرگونه تردد غیرمجاز در مرز جرم است و مرزبانان ناجا با اشرار و قاچاقچیان برخورد خواهند کرد.
سرهنگ ابوالقاسم خاتمی معاون اجتماعی مرزبانی ناجا در واکنش به انتشار برخی از کلیپ‌های منتشره توسط شبکه‌های معاند و ضد انقلاب مبنی بر کشته یا زخمی شدن کولبران توسط مرزبانان نیروی انتظامی در فضای مجازی اظهار کرد: قاچاقچیان و سودجویان با نادیده گرفتن قوانین مرزی و نقض حریم امنیت نسبت به جابه جایی کالا‌های ممنوعه در مرز‌های کشور اقدام می‌کنند.
وی افزود: در سال ۸۸ برای ساماندهی و نظم بخشی ورود کالا و کمک به تامین معیشت مرزنشینان، وزارت کشور طی مصوبه‌ای اقدام به ایجاد معابر کولبری کرد که به دلیل عدم استقرار گمرک و نبود برخی امکانات این وزارت در سال ۹۶ در اجرای ماده ۱۱ آیین ساماندهی معابر، کلیه این معابر را مسدود و مقرر شد به بازارچه رسمی تبدیل شوند.
سرهنگ خاتمی با اشاره به تهدیدات پیرامون مرز‌های ایران اسلامی گفت: هرگونه تردد غیرمجاز در مرز جرم تلقی می‌شود و برخورد مرزبانان نیروی انتظامی با اشرار، تروریست‌ها و قاچاقچیانی بوده که از مناطق ممنوعه تردد و اقدام به درگیری مسلحانه و ایجاد ناامنی، قاچاق سلاح، مهمات و کالا‌های ممنوعه و ضد فرهنگی در مرز‌ها می‌کنند.
معاون اجتماعی مرزبانی ناجا تاکید کرد: مرز طبق قانون تعریف دارد و طبق بند ۱۰ ماده ۴ قانون ناجا، مرزبانی مسئول تامین نظم و امنیت، مراقبت و کنترل مرز‌های جمهوری اسلامی ایران، اجرای معاهدات و پروتکل‌های مصوبه مرزی، استیفای حقوق دولت و اتباع مرزنشین ایران در مرز‌ها و محدوده انحصاری و اقتصادی دریا‌ها بوده و به عنوان ضابط قانون، با انواع جرایم مشهود از جمله مبارزه با انواع قاچاق و ... در مرز‌ها را به عنوان رسالتی بزرگ بر عهده دارد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar