مهر/سخنگوی ستاد مقابله با کرونای علوم پزشکی البرز گفت: ۵۰ درصد از افراد واجد شرایط یک دز از واکسن را در این استان دریافت کردند.
مهرداد بابایی با اشاره به آخرین وضعیت کرونا در البرز اظهار کرد: رنگ‌بندی وضعیت کرونا در شهرستان‌های طالقان آبی، اشتهارد زرد و مابقی شهرستان‌ها نارنجی است.

وی بیان کرد: آمار بیماران کرونایی در البرز نسبت به هفته گذشته رو به نزول بوده است.
سخنگوی ستاد مقابله با کرونای علوم پزشکی البرز تصریح کرد: در حال حاضر تعداد ۹۳۴ نفر در مراکز درمانی بستری هستند که از این تعداد، ابتلای ۴۸۶ نفر به بیماری کووید - ۱۹ تا این تاریخ قطعی شده است.
وی خاطرنشان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۶ بیمار کووید - ۱۹ جان خود را از دست داده‌اند.
بابایی با بیان اینکه روزانه ۴۰ تا ۵۰ هزار دز واکسن در استان البرز تزریق می‌شود، گفت: تاکنون یک میلیون و ۶۰۰ هزار دز واکسن تزریق و یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر حداقل یک دز از واکسن را دریافت کردند.
وی اظهار کرد: بر اساس آمار افراد واجد شرایط تزریق واکسن کرونا در البرز ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر برآورد شده‌اند، بنابراین ۵۰ درصد از افراد واجد شرایط یک دز از واکسن را دریافت کردند.
سخنگوی ستاد مقابله با کرونای علوم پزشکی البرز بیان کرد: اکنون واکسیناسیون سنین بالای ۱۵ تا ۱۸ سال که سن دانش آموزان را در بر می‌گیرد انجام می‌شود و برای سنین پایین‌تر از ۱۵ هنوز ابلاغ نشده است.

وی متذکر شد: مردم حتی اگر واکسن دریافت کردند به تنهایی نمی‌تواند از بیماری کرونا پیشگیری کند و در کنار آن رعایت پروتکل‌های بهداشتی الزامی است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar