باشگاه خبرنگاران/ رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی از انتشار کارنامه نهایی آزمون کارشناسی ارشد پزشکی ۱۴۰۰ خبر داد.

سعید هاشمی نظری رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی از انتشار کارنامه نهایی آزمون کارشناسی ارشد پزشکی ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: از هم اکنون داوطلبان می‌توانند با مراجعه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کارنامه نهایی خود را مشاهده کنند و در مجموع ظرفیت پذیرش دانشجو در این مقطع تعداد ۴ هزار و ۲۷ نفر اعلام شده بود، از این میان ۹۸۶ نفر ظرفیت شهریه پرداز و ۳ هزار و ۴۱ نفر ظرفیت عادی در نظر گرفته شده بود.

هاشمی نظری بیان کرد: نتایج انتخاب رشته محل آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های گروه پزشکی سال ۱۴۰۰ از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی روز یکشنبه منتشر شد و رشته محل پذیرفته شده هر داوطلب حاضر در جلسه آزمون، از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی sanjeshp.ir با وارد کردن کد رهگیری قابل رویت و دریافت است.

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی درباره زمان ثبت نام پذیرفته شدگان آزمون کارشناسی ارشد پزشکی ۱۴۰۰ بیان کرد: ثبت نام پذیرفته شدگان در دانشگاه‌ها از 10 تا 17 مهرماه از طریق سامانه دانشگاه محل پذیرش انجام می‌شود و دانشگاه ها در این زمینه اطلاع رسانی خواهند کرد.

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی بیان کرد: در هر مرحله از روند آزمون، پذیرش و تحصیل در صورتی مشخص شود که داوطلب مجاز به شرکت در آزمون رشته مذکور یا انتخاب آن رشته نبوده است، قبولی فرد لغو شده و ضمن محرومیت از شرکت در آزمون بعدی، طبق مصوبات هیئت بدوی رسیدگی به تخلفات آزمون ها تصمیم گیری خواهد شد.

هاشمی نظری گفت: آزمون کارشناسی ارشد رشته های گروه پزشکی سال ۱۴۰۰ روزهای ۳۱ تیر ماه و اول مرداد در چهار نوبت صبح و عصر برگزار شد. آزمون نوبت سوم از ساعت ۹ صبح امروز و به مدت ۱۶۰ دقیقه در ۳۴ دانشگاه علوم پزشکی، مشتمل بر ۳۹ حوزه امتحانی با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار شد. در نوبت سوم این آزمون که ۲۱ هزار و ۸۴۰ نفر ثبت نام کرده بودند که تعداد ۱۳ هزار و ۵۶۹ نفر در آزمون شرکت کردند و ۸ هزار و ۲۷۱ نفر (معادل ۳۸ درصد) غایب بودند.

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی بیان کرد: کارشناسی ارشد رشته های گروه پزشکی سال ۱۴۰۰ در ۳۵ دانشگاه علوم پزشکی شامل ۴۰ حوزه امتحانی در قالب ۴۳ رشته و ۱۰ مجموعه رشته برگزار شد. در این آزمون مجموعا ۷۲ هزار و ۸۶۵ نفر ثبت نام کرده بودند که تعداد ۴۶ هزار و ۳۱۶ نفر در آزمون شرکت کردند و ۲۶ هزار و ۴۹۹ نفر (معادل ۳۶ درصد) غائب بودند و تعداد غایبان آزمون کارشناسی ارشد رشته های علوم پزشکی سال گذشته حدود ۴۲ درصد بوده است.

هاشمی نظری گفت: تعداد ۵۰ هزار و ۲۷۲ نفر کارت ورود به جلسه آزمون را دریافت کردند و طبق فرم های خوداظهاری تکمیل شده ۴۵۳ داوطلب مبتلا به کووید-۱۹ بودند که جهت حفظ سلامتی سایر داوطلبان در محیطی جداگانه و با رعایت کلیه نکات بهداشتی آزمون دادند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar