باشگاه خبرنگاران/ مجتبی شفیعی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در خصوص علت اصلی ترافیک تهران بیان کرد: حدود ۳۰ درصد طول معابر تهران افزایش پیدا کرده و این یک جهش به حساب می‌آید. جلسات متعددی در معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران طی روز‌های اخیر برای بررسی دلایل ترافیک برگزار شده است.

وی ادامه داد:دلایلی که بر اساس نظرات متخصصین برای ترافیک در تهران اشاره شده شامل رفع بعضی از محدودیت‌های کرونایی، واکسیناسیون گسترده که باعث شده ترس مردم ریخته شود و بی اثر شدن طرح ترافیک می شود.

شفیعی گفت: پیک صبحگاهی ترافیک در تهران از ساعت ۶:۳۰ تا ۸:۳۰ است که در شرایط فعلی محدودیت ترافیک ما از ساعت ۸:۳۰ اعمال می‌شود و در ساعت عصرگاهی هم به همین منوال است. محدودیت‌های شبانه هم باعث شده تا مقداری از رفت و آمد‌ها به روز کشیده شود که مجموعه این عوامل باعث این معضل شده است.

وی ادامه داد: ما در روز چهارشنبه عصر، جلسه شورای ترافیک شهر تهران با حضور همه اعضا و همچنین حضور دکتر زالی که بحث کنترل کرونا را در شهر تهران به عهده دارند، برگزار می‌کنیم تا بتوانیم یکسری راهکار‌هایی که پیش بینی شده را جمع‌بندی کنیم تا تصمیماتی که گرفته می‌شود تاثیرات مثبتی بر روی ترافیک گذاشته شود.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران بیان کرد: چند سناریو وجود دارد، اما اینکه کدام از آن‌ها به تصویب می‌رسد معلوم نیست. یکی از آن‌ها اینگونه است که شرایط به صورت کامل به حالت قبلی برگردد و یکی دیگر از روش‌ها، پلکانی برگشتن محدودیت‌ها است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar