logo
  1. برگزیده
جامعه و حوادث

لایحه رتبه‌بندی معلمان برای دومین بار به کمیسیون آموزش بازگشت

منبع
تسنيم
بروزرسانی
لایحه رتبه‌بندی معلمان برای دومین بار به کمیسیون آموزش بازگشت

تسنیم/ نمایندگان مجلس شورای اسلامی با ارجاع مجدد لایحه رتبه بندی معلمان به کمیسیون آموزش و تحقیقات موافقت کردند.

بررسی لایحه رتبه بندی معلمان در دستور کار جلسه علنی امروز (یکشنبه 9 آبان) قوه مقننه قرار داشت.

در جریان بررسی ماده 4 این لایحه مهرداد ویس کرمی پیشنهاد حذف کل این ماده را ارائه کرد  که  پس از استماع توضیحات این نماینده با توجه به ابهامات موجود در ماده 4 درخصوص تعیین وضعیت معلمانی که مدرک پایین تر از کارشناسی دارند با 195 رای موافق، نمایندگان با ارجاع این لایحه به کمیسیون آموزش برای رفع ابهامات موافقت کردند.

قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی در این زمینه بیان کرد: بنده نیز در جلسات قبلی درخصوص ابهامات موجود در بحث معلمانی که دارای مدرک کاردانی هستند اشاره داشتم اکنون نیز این ابهام وجود دارد و ما از ماده 4 به بعد این لایحه را مجددا به کمیسیون باز می گردانیم و از کمیسیون می خواهیم ظرف 10 روز آینده حتما ابهامات را رفع کند و مجددا این لایحه جهت بررسی به صحن مجلس باز گردد.

نمایندگان در جلسه قبلی خود نیز این لایحه را جهت رفع ابهام به کمیسیون آموزش و تحقیقات باز گردانده بودند.

به گزارش ایلنا، علیرضا منادی سفیدان رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی درخصوص سرنوشت لایحه رتبه‌بندی معلمان، گفت: آقایان میرکاظمی (رئیس سازمان برنامه و بودجه) و لطیفی (رئیس سازمان اداری و استخدامی) در جریان رایزنی با مجلس با اجرای لایحه رتبه‌بندی معلمان تا سقف ۲۵ هزار میلیارد تومان موافقت کردند که این نظر آن‌ها توسط آقای قالیباف به اطلاع مجلس رسید.

وی در ادامه اظهار کرد: کمیسیون نیز در جلسه امروز و سه‌شنبه خود ابهامات موجود را مرتفع کرده و ان شاءالله از یکشنبه آتی مجددا در صحن مجلس شورای اسلامی مورد بررسی قرار خواهد گرفت به احتمال قوی تا آخر هفته آتی این لایحه در مجلس نهایی می‌شود و سپس یک هفته در شورای نگهبان خواهد بود و پس از ابلاغ نیز مدتی تهیه آیین‌نامه آن از سوی دولت به طول خواهد انجامید. اما در ظرف ۴۵ روز آینده نهایی خواهد شد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar