ایران/ مرد شیاد که هنگام اقامت در یکی از کشورهای همسایه از 249 نفر در داخل ایران کلاهبرداری کرده بود از سوی پلیس استان البرز دستگیر شد.

سرهنگ رسول جلیلیان، رئیس پلیس فتای البرز در تشریح این خبر  گفت: بر اساس رصد و پایش شبانه روزی فضای مجازی توسط مأموران پلیس فتای استان مشخص شد فردی با هویت جعلی و ارسال پیامک‌های حاوی لینک آلوده متصل به ربات در شبکه‌های اجتماعی از جمله تلگرام اقدام به کلاهبرداری از شهروندان و پولشویی می‌کند.
بنابراین بلافاصله مأموران پلیس با انجام اقدامات فنی و پلیسی موفق به شناسایی متهم  شدند و دریافتند وی در شهرستان فردیس مخفی شده که در یک عملیات غافلگیرانه وی را دستگیر کردند.
متهم ابتدا منکر اتهام خود شد ولی در مواجهه با ادله و مستندات پلیس لب به اعتراف گشود و اظهار کرد: «برای انجام اعمال مجرمانه به یکی از کشورهای همسایه سفر کرده و در آنجا به صورت گسترده در حوزه فیشینگ فعالیت می‌‌کردم  با ارسال پیامک‌های دارای لینک آلوده برای کاربران آنها را به صفحه فیشینگ هدایت و بلافاصله پس از رمزگیری اقدام به برداشت از حساب آنها کرده و پول‌ها را در صرافی‌های کشوری که مستقر بودم تبدیل به پول آن کشور می‌کردم.»
به گفته سرهنگ جلیلیان میزان کلاهبرداری متهم پرونده ۱۲ میلیارد ریال برآورد شده است که تاکنون ۲۴۹ شاکی در رابطه با این پرونده شناسایی و متهم نیز با قرار قضایی روانه زندان شد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar