ایرنا/ رئیس اداره حفاظت محیط زیست ورامین گفت: یک شکارچی غیرقانونی که اقدام به شکار یک رأس زیرگونه آهو و ۵ عدد پرنده وحشی کرده بود در یکی از مناطق ورامین دستگیر شد.

محمد فریدی اظهار داشت: در پی کسب اطلاعاتی مبنی بر این که فردی به صورت غیرقانونی اقدام به شکار یک رأس جبیر از زیرگونه آهوها و چندین عدد کبوتر وحشی کرده، رسیدگی به این موضوع در دستور کار اداره حفاظت محیط زیست ورامین قرار گرفت.
وی اظهار داشت: با پیگیری‌های صورت گرفته و همکاری مناسب و مسئولانه دادگاه بخش جوادآباد ورامین، حکم قضایی بازرسی از منزل این شکارچی غیرمجاز در یکی از روستاهای بخش جوادآباد شهرستان صادر شد و عوامل یگان حفاظت اداره محیط زیست ورامین با همراهی یگان حفاظت محیط زیست استان تهران و نیروی انتظامی به محل اعلام شده اعزام شدند.
وی تصریح کرد: در بازرسی از منزل این شکارچی، یک رأس جبیر که از گونه‌های حفاظت شده منطقه است و ۵ عدد کبوتر وحشی شکارشده کشف شد.
فریدی اظهار داشت: جریمه شکار هر رأس جبیر ۳۰۰ میلیون ریال و جریمه شکار هر عدد کبوتر وحشی ۵۰۰ هزار ریال است که علاوه بر این جریمه، پرونده‌ تخلفی برای این فرد تشکیل شد و به منظور سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی ارجاع گردید.
وی تصریح کرد: این فرد پیش از این نیز اقدام به شکار یک رأس جبیر کرده بود و سابقه شکار غیرقانونی داشت.
ورامین با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar