ایرنا/توفان «ایان» که هفته گذشته با عبور از منطقه کارائیب و کوبا به شرق آمریکا رسید، شب گذشته علاوه بر خسارات مادی و قطع گسترده برق در ایالت فلوریدا، تاکنون ۴۵ کشته برجای گذاشته است.

شبکه خبری سی ان ان با انتشار این خبر افزود: توفان ایان که انتظار می رفت از شدت آن کاسته شود پس از عبور از ایالت فلوریدا، روز جمعه (روز گذشته) با سرعتی معادل ۶۰ مایل بر ساعت (نزدیک به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت) وارد ایالت کارولینای جنوبی شد.

 تعداد قربانیان توفان ایان در فلوریدا به  ۴۵ نفر افزایش یافت

براساس این گزارش شمار کشته شدگان مربوط به توفان ایان تاکنون به ۴۵ نفر رسیده است ، صداها خانه بر اثر وقوع این توفان ویران شده و نیروهای امداد تنها توانسته اند ۲۷۵ نفر دربخش های مختلف این ایالت را از خطر سیل گرفتگی نجات دهند.

بحران برای آمریکا

جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا نیز در واکنش به  این رخداد گفت: این بحران نه تنها برای فلوریدا بلکه بحرانی برای همه آمریکا است.

 تعداد قربانیان توفان ایان در فلوریدا به  ۴۵ نفر افزایش یافت

خسارات ۴۷ میلیارد دلاری – دومین توفان ویرانگر در فلوریدا

این گزارش می افزاید: درحالی که توفان ایان به سمت ایالت های کارولینای شمالی و ویرجینیا در حال پیش روی است، میزان خسارت های به بار آمده در ایالت فلوریدا  حدود ۴۷ میلیارد دلار برآورد می شود که پس از وقوع توفان «اندرو» (Hurricane Andrew) در سال ۱۹۹۲ میلادی، این دومین توفان ویرانگر در این ایالت به شمار می رود.

 تعداد قربانیان توفان ایان در فلوریدا به  ۴۵ نفر افزایش یافت

ادامه خاموشی در فلوریدا

بنابراین گزارش توفان ایان در ایالت کارولینای شمالی منجر به قطع برق بیش از ۳۳۰ هزار مشترک شده و در ایالت فلوریدا نیز یک میلیون و ۴۰۰ هزار مشترک برق همچنان در خاموشی به سر می برند.

بحران سیاسی توفان در فلوریدا 

تارنمای خبری هیل نیز ضمن پوشش اخبار این حادثه به پیامدهای سیاسی این توفان پرداخت و نوشت: توفان ایان به یک بحران سیاسی برای «ران دسانتیس» (Ron DeSantis) که برای باقی ماندن در سمت فرماندار ایالت فلوریدا در تلاش است، بدل شده؛ هرگونه عملکرد اشتباه وی در مواجه با این توفان از سوی «چارلی کرست»  (Charlie Crist ) رقیب دموکرات وی که قرار است در انتخابات میان دوره ای ۲۰۲۴ بر سر این مقام با یکدیگر به رقابت پردازند به شدت تحت نظر و انتقاد قرار گرفته است.

 تعداد قربانیان توفان ایان در فلوریدا به  ۴۵ نفر افزایش یافت
«ران دسانتیس» فرماندار جمهوریخواه ایالت فلوریدا ، سمت چپ و رقیب دموکرات وی چارلی کرست ، سمت راست

به گزارش ایرنا ؛ توفان «ایان» هفته گذشته  با عبور از منطقه کارائیب  و کوبا و رسیدن به شرق امریکا، موجب قطع برق بیش از ۲ میلیون مشترک در سراسر ایالت فلوریدا شده بود. این توفان حداقل ۱۴ میلیون نفر از ساکنان این ایالت از آمریکا را تحت تاثیر قرار داد و روال عادی زندگی آنان را با مشکل مواجه ساخته است.

فرودگاه بین المللی جکسون ویل واقع در شمال شرق ایالت فلوریدا اعلام کرد که با ادامه توفان ایان همه پروازهای این فرودگاه در روز پنجشنبه لغو شد، این توفان ۳۰۰ کیلومتر از سواحل شرقی ایالت فلوریدا را تحت تاثیر قرار داد.

پیش تر طوفان دریایی ایان، سه شنبه گذشته کوبا را درهم نوردید و باعث کشته شدن ۲ نفر و قطع برق سراسری در این کشور منطقه آمریکای لاتین شده بود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar