رکنا/ کمین کنندگان برای محموله های میلیونی گوشی موبایل توسط کلانتری 109 بهارستان دستگیر شدند.

سرهنگ جلیل موقوفه ای رییس پلیس پیشگیری تهران در خصوص انهدام باند خشن سرقت محموله های گوشی های موبایل به خبرنگار رکنا گفت: یک باند 4 نفر با 2  دستگاه موتور سیکلت در بحث سرقت به عنف و زورگیری شرکت داشتند. شگرد این باند اینگونه بوده است که حوالی مجتمع های تجاری به خصوص فروشگاه هایی که گوشی های همراه را برای شهرستان ها ارسال می کردند اقدام به زاغ زنی می کردند.

وی افزود: متهمان پس از شناسایی سوژه با تعقیب کردن آنها در یک فرصت مناسب با تهدید قمه و چاقو اقدام به سرقت محموله های گوشی موبایل می کردند.

سرهنگ موقوفه ای اظهار داشت: این باند توسط همکاران خوب و پرتلاش کلانتری 109 بهارستان، در حین سرقت دستگیر شدند.

شگرد دزدان سریالی محموله های گوشی موبایل در تهران
چهارشنبه 5 بهمن، راننده پیک موتوری از مغازه موبایل فروشی با 9 کارتن تلفن همراه به ارزش 5 میلیارد تومان، راهی ترمینال شد. نزدیک میدان اعدام در حالی که راننده پیک موتوری برای جلوگیری از سرقت، کارتن ها را با تسمه بسته بود، 2 موتور سوار کنار او آمده و ضربه ای به موتور پیک می زنند اما موتور سوار زمین نخورده و به راه خود ادامه می دهد. در نهایت سارقین به زور متوسل شده و تعادل موتور سوار پیک را بهم می زنند که همین مسئله باعث زمین خوردن او می شود.

2 مرد قمه به دست شروع به پاره کردن تسمه ها می کنند و 2 نفر نیز در در خیابان با وجود حضور زن و بچه، قمه کشیده و رجز خوانی می کنند که در همین حین در حالی که دو کارتن را از لای تسمه ها ربوده بودند یکی از نیروهای لباس شخصی پایگاه 109 بهارستان، سر رسیده و با این اراذل و اوباش که با قمه و شمشیر در حال ایجاد ترس بین مردم بودند، وارد درگیری شده و حتی یکی از آنها را نیز بازداشت می کنند.

پس از بازداشت یکی از سارقان که پلیس در تعقیب آنها بود مشخص شد این دزدان راننده های پیک موتوری را که محموله های گوشی موبایل همراه داشتند را با تهدید هدف زورگیری های خشن خود قرار داده اند و دیگر مالباختگان این پرونده به پلیس مراجعه کردند.

یکی دیگری از طعمه های دزدان که راننده تاکسی اینترنتی است به رکنا گفت: نزدیک مترو شوش بود. می خواستم بار را تحویل دهم که یک دفعه یک موتوری داد زد: «وایسا وایسا! چرا میزنی و در میری؟» که من برگشتم و با موتور به من زد که زمین خوردم و پا روی گلوی من گذاشته و حدود 120 میلیون تومان گوشی را ربودند.

جزییات دستگیری سارق حرفه ای
سرهنگ مهرعلیان، رئیس کلانتری 109 بهارستان نیز در گفت‌وگو با خبرنگار رکنا، درباره روز دستگیری این سارقان گفت: این باند در حین سرقت 600 دستگاه گوشی تلفن همراه به ارزش 5 میلیارد تومان در خیابان فداییان اسلام در حالی که با قمه و شمشیر به پیک موتوری حمله کرده بودند که ماموران ما رسیده و آنها را بازداشت می کنند.

او ادامه داد: تا این لحظه بیش از 15 نفر مراجعه کرده و 10 میلیارد تومان ارزش اموال به سرقت رفته است. کما اینکه طبق گفته یکی از مالباختگان، حتی  بعد از تحویل بار به اتوبوس نیز این سارقین با دنبال کردن اتوبوس بار آن را در راه قم کرده و زمانی که اتوبوس برای شام توقف کرده بود، با تخریب در اتوبوس اقدام به سرقت کردند.

 این در حالی است که متهم به سرقت که 5 بار سابقه کیفری دارد و هم اکنون برای مرخصی از زندان آزاد شده است، خود در نقش شاکی درآمده و مدعی است که برای خرید لباس در محل سرقت حضور داشته و حتی این سارقان گوشی او را نیز ربوده اند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar