ایرنا/ سرپرست مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر گفت: دقایقی قبل بر اثر واژگونی یک دستگاه اتوبوس در کیلومتر ۲۵ محور ایرانشهر به نیکشهر سه نفر کشته و ٣٣ نفر مجروح شدند.

علیرضا ایرندگانی شامگاه سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: ١٠ دستگاه آمبولانس با یک دستگاه اتوبوس آمبولانس به محل حادثه اعزام و مجروحان را به بیمارستان خاتم الانبیا ایرانشهر منتقل کردند.
فرمانده پلیس راه جنوب سیستان و بلوچستان افزود: این حادثه بر اثر لغزندگی جاده ناشی از بارندگی در کیلومتر ۲۵ محور ایرانشهر نیکشهر رخ داده است.

سرهنگ مصطفی کول‌زاده با بیان اینکه بیشترین تصادفات رانندگی منجر به فوت در جاده‌های این استان را به دلیل عدم توجه به جلو ناشی از خستگی و خواب آلودگی از سوی رانندگان وسایط نقلیه عنوان کرد و گفت: توصیه می‌شود رانندگان، هنگام احساس خستگی و خواب آلودگی، در محلی امن و مطمئن توقف کرده و پس از استراحتی هرچند کوتاه، به مسیر خود ادامه دهند تا از بروز حادثه تلخ و ندامت بار برای خود، سرنشینان و دیگر مسافران عبوری جلوگیری شود.


وی تصریح کرد: رانندگان عزیز توجه داشته باشند رعایت فاصله طولی و رانندگی با سرعت مطمئنه می‌تواند از بروز بسیاری سوانح و تلفات جاده‌ای جلوگیری کند.

به گزارش ایرنا، سیستان و بلوچستان به سبب گستردگی راه‌های ارتباطی دارای دو قرارگاه پلیس راه و دو اداره‌کل راه و شهرسازی در شمال به مرکزیت زاهدان و جنوب به مرکزیت ایرانشهر است که شهرستان‌های شمالی و مرکزی شامل زابل، هیرمند، زهک، نیمروز، هامون، زاهدان، میرجاوه، تفتان، خاش، سراوان، سیب سوران و مهرستان زیر پوشش قرارگاه شمال و شهرستان‌های جنوبی ایرانشهر، دلگان، فنوج، قصرقند، نیکشهر، دشتیاری، سرباز، زرآباد، کنارک و چابهار زیرپوشش قرارگاه پلیس راه جنوب سیستان و بلوچستان قرار دارند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar