تسنیم/ وزیر راه و شهرسازی گفت: از ۲۴ اسفندماه سال گذشته تا دوم فروردین ماه امسال همچنین ۶۵۷ هزار و ۸۶۰ مسافر در حوزه ریلی از قطار برای مسافرت خود استفاده کردند که در این حوزه افزایش ۲۰ درصدی داشتیم.

مهرداد بذرپاش در بازدید سرزده خود از راهدارخانه شهرستان آبیک اظهار داشت: میزان تردد وسایل نقلیه حمل و نقل جاده ای از 24 اسفندماه سال 1401 تا دومین روز از تعطیلات نوروزی امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 11 درصد افزایش داشته است.

وی اضافه کرد: در این مدت و در حوزه گردشگری دریایی نیز 634 هزار مسافر از امکانات سواحل جنوبی و شمالی کشور استفاده کرده اند. همچنین در همین مدت یک میلیون و 82 هزار مسافر نیز با شناورهای مسافری و تفریحی به همراه 24 هزار دستگاه خودرو از بنادر جا به جا شده اند که این آمار بیانگر رشد 63 درصدی این بخش نسبت به نوروز سال گذشته است.

بذرپاش ادامه داد: از 24 اسفندماه سال گذشته تا دوم فروردین ماه امسال همچنین 657 هزار و 860 مسافر در حوزه ریلی از قطار برای مسافرت خود استفاده کردند که در این حوزه افزایش 20 درصدی و در بخش هوایی نیز طی همین مدت حدود یک میلیون مسافر داخلی و خارجی سفر کرده اند که با سه درصد افزایش نسبت به نوروز پارسال روبرو بوده ایم.

به گزارش تسنیم، زیر راه و ترابری بعدازظهر پنجشنبه و به صورت سرزده از راهدارخانه شهرستان آبیک بازدید کرد و در این بازدید که بدون حضور خبرنگاران صورت گرفت، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قزوین هم حضور داشت.


به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar