ایسنا/ سخنگوی طرح‌های نوروزی ۱۴۰۲ جمعیت هلال احمر اعلام کرد که بیشترین عملیات امداد و نجات انجام شده از ٢٤ اسفند ١٤٠١ لغایت پنجم فروردین ۱۴۰۲، به ترتیب مربوط به استان‌های مازندران، اصفهان و فارس بوده است.

وحید سلیمی درباره اقدامات انجام شده در طرح ملی امداد و نجات نوروز ۱۴۰۲، اظهار کرد: از ٢٤ اسفند ١٤٠١ لغایت پنجم فروردین ۱۴۰۲، ٢٠٣٩ مورد عملیات و خدمات انجام شده است که از این تعداد ١٠٨١ مورد عملیات و خدمات جاده‌ای، ٨٥ مورد جوی، ٧٢ مورد کوهستانی و ١٩ مورد در محیط های آبی بوده است.

وی با بیان اینکه در کل طی بازه زمانی یاد شده برای ۳۷ هزار و ۷۹۸ نفر امداد رسانی انجام شده است، ادامه داد: همچنین در این مدت به ٢٥٦٤ نفر اسکان اضطرای داده شده است و ٩١٥ نفر نیز به مراکز درمانی منتقل شده‌اند. همچنین ۱۵ هزار و ۵۵ نفر درمان در محل داشته‌اند و ۱۳۳ نفر به مناطق امن منتقل شده‌اند.

به گفته سخنگوی طرح‌های نوروزی ۱۴۰۲ جمعیت هلال احمر، در بازه زمانی یاد شده ٢٠٨ مورد عملیات نجات فنی انجام شده است و برای ٢٥١ نفر عملیات رهاسازی مصدوم در سوانح جاده ای انجام شده است.

سلیمی افزود که تست قند و فشارخون برای ۱۵ هزار و ۱۴۰ نفر از ٢٤ اسفند ١٤٠١ لغایت پنجم فروردین ۱۴۰۲ انجام شده است.

وی در پایان سخنان خود درباره بیشترین عملیات امداد و نجات انجام شده توسط سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر نیز توضیح داد: به ترتیب استان‌های مازندران با ١٢٣ مورد، اصفهان با ١١٨ مورد و  فارس با ١٠٩ مورد بیشترین آمار عملیات امداد و نجات انجام شده در بازه زمانی یاد شده را به خود اختصاص داده‌اند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar